ОПТИЧНИЙ ДАТЧИК ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ПРЕДМЕТІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.49(1).2015.46901Ключові слова:
оптичні датчики, інфрачервоне випромінюванняАнотація
Оптичні датчики найшли широке застосування в системах промислової автоматики для розв’язання задач зв’язаних з виявленням об’єктів. Перевагами оптичних датчиків є низька вартість і простота реалізації. Недостатками оптичних датчиків є сильна залежність від рівня зовнішнього освітлення і температурна нестабільність. В даній статті пропонується принцип реалізації оптичного датчика з використанням інфрачервоного випромінювання. Це ускладнює технічну реалізацію оптичного датчика, але дозволяє усунути залежність порогу спрацювання від рівня зовнішнього освітлення і зменшити залежність від температури зовнішнього середовища і розширити сферу застосування оптичних датчиків.
Посилання
Ash. Sensors of measuring systems. Vol. 1, 2, Moscow, Energoatomizdat Publ., 1993, 564 p. (In Russian).
Jackson R. G. Novel Sensors and Sensing. Institute of Physics Publishing, 2004, 299 p.
Frayden J. Modern sensors. Reference book. Moscow, Technosphere, 2005, 592 p.
Busurin V. I., Nosov Yu. R. Fiber-optical sensors. Physical bases, questions of calculation and application. Moscow, Energoatomizdat Publ., 1990. 320 p. (In Russian).
Ermakov O. Applied optoelectronics. Moscow, Technosphere Publ., 2007, 414 p. (In Russian).
Turner E., Karube I., Wilson Dzh. Bisensora: bases and appendices. Moscow, Mir Publ., 1992. 588 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.