ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК БІОЛОГІЧНИХ ОБ'ЄКТІВ МЕТОДАМИ АТОМНО-СИЛОВОЇ ТА РАСТРОВОЇ ЕЛЕКТРОННОЇ МІКРОСКОПІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.47(1).2014.35712Ключові слова:
атомно-силова мікроскопія, біологічний об’єкт, морфологія, пружні властивості тканинАнотація
Розглянуто застосування методу атомно-силової та растрової електронної мікроскопії для дослідження біологічних об’єктів. Проведено дослідження морфології та пружних властивостей біологічних об'єктів.
Досліджено механічні і трибологічні властивості суглобових, м'язових тканин і суглобового хряща, його структура на різних рівнях організації тканини.
Здійснено порівняння результатів дослідження характеристик біологічних об'єктів методами атомно-силової та растрової електронної мікроскопії, в результаті яких відзначено переваги методу атомно-силової мікроскопії
Посилання
Dubrovskaja G. N., Bozhko N. I., Bondarenko M. A., Kanashevich G. V., Kotljar A. V., Rukon K.M. Primery primenenija fizicheskih metodov issledovanija struktury poverhnosti / Pod red. k.h.n., professora G. N.Dubrovskoj, Cherkassy: ChDTU, 2007. – 248 p.
Stolz M., Raiteri R., Daniels A. U., VanLandingham M.R., Baschong W., Aebi U. Dynamic elastic modulus of porcine articular cartilage determined at two different levels of tissue organization by indentation-type Atomic Force Microscopy. Bioph. J., 2004, Vol. 86, Pp. 3269–3289.
Burnham N. A., Colton R. J. Measuring the nanomechanical properties and surface forces of materials using an atomic force microscope. J. Vac. Sci. Technol. A.7, 4 (1989), 2906–2913.
Bilokon' S. A., Sviridova O. V., Antonjuk V. S., Bondarenko M. A., Bondarenko Ju. Ju., Reva I. A. Povyshenie tochnosti i sroka jekspluatacii zondov dlja atomno-silovoj mikroskopii Nanoinzhenerija, 2013, no 1, pp. 10 – 13.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.