ЕЛЕКТРОФУЛЬГУРАТОР ДЛЯ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ З НОРМОВАНИМ ЗНАЧЕННЯМ ВИХІДНОЇ ПОТУЖНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.52(2).2016.92990Ключові слова:
іскровий генератор, електрофульгурація, нормована потужність, імпульсна модуляція, тривалість імпульсаАнотація
Останнім часом все більше застосування в практичній медицині знаходять іскрові генератори при різноманітних хірургічних і терапевтичних втручаннях, наприклад, в стоматології для підготовки коренів зубів, видалення різноманітних новоутворень, зупинки кровотечі, обробки зубного каналу, тощо. Подібну апаратуру відносять до електрохірургії.
Авторами розроблена структурна схема іскрового генератора), яка розширює функціональні можливості апаратури щодо установки нормованого значення параметра потужності іскрового розряду для реалізації відповідної медичної процедури - максимальної потужності для хірургічного видалення (розтину) біологічної тканин, зниженої потужності для проведення коагуляції та проведення десикації за мінімальної потужності іскрового генератора при забезпеченні високої його надійності в роботі.
Посилання
Dolezky S.J., Lenushkin A.I. Elektrokhirurhiya. Moscow: Vedyzina, 1980. 144 p. (in Russian)
Akhtyamov S.N. Elektro I radiokhiryrhicheskie metody v dermatolohiyi I kosmetolohii. Moscow: FHTOBU VPO MTUSY, el. resurs www.mtucmed.ru (in Russian)
Efanov O.I., Dzanahova T.F. Fizioterapiya stomatologicheskikh zabolevaniy. Moscow: Medyzina, 1980. 290 p. (in Russian)
Doroshenko S.I., "Elektrofulhuraziya v praktychniy stomatologiyi," Ukrayinsky stomatolohichny zhurnal, № 5, pp.31-42, 2008. (in Ukrainian)
Principles of Electrosurgery, Published by Tektran Incorporated Edmonds, Washington 98020-0665 U.S.A. 1997 by the Author: Ronald L. Bussiere, B.S.E.E., 39 p.
Burns R. L., Carruthers A., Langstry J. et al., "Electrosurgical Skin Resurfacing: New Bipolar Instrument," Dermatol. Surg., Vol. 25, pp. 582 - 586, 1999.
Hainer B. L. Fundamentals of electrosurgery, J. Amer. Board. Fam. Pract., Vol. 4. - pp. 419 - 426, 1991.
Patent Ukrayiny Патент №107792 А61В 17/34 Prystriy dlya elektrofulhuraziyi| O.P. Yanenko, V.O. Kalnyuk, O.D. Holovchanska, M.Yu. Antonenko, zayavka №21511952 vid 03.12.2015, opubl. 24.06.2016- Byul. №12. (in Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.