ГІРОМАГНІТНИЙ КОМПАС З ПІД-РЕГУЛЯТОРОМ, ЩО АДАПТУЄТЬСЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.52(2).2016.92740Ключові слова:
гіромагнітний компас, пропорційно-інтегрально-диференціальний регуляторАнотація
Досліджуються особливості застосування не тільки відомих алгоритмів інтегрально-позиційного каналу корекції, але і додаткового диференціального каналу, що відповідає структурі пропорційно-інтегрально-диференціального регулятора (ПІД-регулятора).
Проведено порівняння точності корекції в умовах збурень, близьких до гармонійних, і в умовах нерегулярних збурень. Показано, що введення додаткового диференціального каналу з затримкою в часі, що відповідає зсуву фази на чверть періоду коливань, призводить до значного зменшення динамічної помилки.
Показана робастність (грубість) регулятора при відхиленні періоду коливань збурень від використовуваного в настройці регулятораПосилання
R.Dorf. R.Bishop, Sovremennyye sistemy upravleniya/ Per.s angl. B.I.Kopylova. Moscow: Laboratoriya bazovyh znaniy. 2004, 832 p.
Denisenko V.V., "PID-regulyatory: printsipy postroyeniya i modifikatsii," Sovremen-nyye tekhnologii avtomatizatsii, №4, pp.66-74, 2006; №1, pp.78-883, 2007. (in Russian)
Denisenko V.V., "PID-regulyatory: voprosy realizatsii," Sovremennyye tekhnologii av-tomatizatsii, №4, pp.87-97, 2008; №1, pp.89-994, 2007. (in Russian)
Odintsov A.A., Meleshko V.V., Sharov S.A., Oriyentatsiya obyektov v magnitnom pole Zemli. Kyiv: Kornіychuk, 2008, 142 p. (in Russian)
Meleshko V.V. Inertsialnyye navigatsionnyye sistemy. Nachalnaya vystavka. Kyiv: Kornіychuk, 1999, 126 p. (in Russian)
Avrutov V.V., Stefanishin Z.S., "Vistavka іnertsіalnoi navіgatsіynoi sistemi z vikoristannyam PІD-regulyatora", Naukovі vіstі NTUU “KPІ”, № 5, pp. 35-42, 2015. (in Ukrainian)
Metody klassicheskoy i sovremennoy teorii avtomaticheskogo upravleniya: T.3; Sintez regulyatorov sistem avtomaticheskogo upravleniya; pod red. K.A.Pupkova i N.D.Egupova. Moscow: Izdatelstvo MGTU im. N.E.Baumana. 2004. – 616 s.; il. (in Russian)
Osnovy teorii otsenivaniya s prilozheniyami k zadacham obrabotki navigatsionnoy informatsii. Ch.2. Vvedeniye v teoriyu filtratsii, O.A.Stepanov. Sankt Peterburg: GNTs RF OAO «Kontsern «TsNII «Elektropribor». 2012. 417 p. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.