ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕМПЕРАТУРНОГО ПОЛЯ У МЕМБРАНІ ТЕНЗОРЕЗИСТИВНОГО СЕНСОРА ТИСКУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.52(2).2016.92737Ключові слова:
тензорезистивний, сенсор, тиск, нестаціонарний, термовплив, дослідженняАнотація
Стаття присвячена експериментальному дослідженню температурного поля у мембрані тензорезистивного сенсора тиску при термоударі. Необхідність таких досліджень виявилась у зв’язку з розробленням спеціальних способів вимірювання тиску в середовищах з нестаціонарними термовпливами.
В роботі подаються головні теоретичні аспекти для проведення досліджень, зокрема подається аналітичне рівняння, що описує нестаціонарне температурне поле у мембрані. Далі описується обладнання та хід експериментальних досліджень характеру цього поля при термоударі та показані результати досліджень екземпляра сенсора, призначеного для вимірювання тиску при нестаціонарному термовпливі
Посилання
Tykhan M.O., "Development of theoretical foundations and principles of creation piezoresistive pressure sensors of nonstationary conditions," Abstract of dissertation for the degree of Doctor of Science, Nat. University of "Lviv. Polytechnic", 2013. (in Ukrainian)
A. O. Druzhinin, I. J. Maryamova, O.P. Kutrakov, Sensors of mechanical quantities based on the whisker of silicon, germanium and compounds A3B5. Nat. University of "Lviv. Polytechnic", 2015, 231 p. (in Ukrainian).
Mokrov E.A., Belozubov E.M., Tikhomirov D.V., "Minimizing the error of thin-film piezoresistive pressure sensors under the influence of nonstationary temperature," Sensors and systems, №1, pр.26-29, 2004. (in Russian).
Pedorenko N.P., Vorozhbitov A.I., "On the question of the accuracy of measurement of pressure when exposed to thermal shock," Sensors for measuring, control and management. Compilation Scientific works. Penza: Penz. State. Тehn. University Press, vol. 13, pp. 92 – 94, 1994. (in Russian).
М. Tykhan, "The method of measuring pressure environment with nonstationary temperature," Patent of Ukraine. No.85108, Bul. No.24, 2014. (in Ukrainian)
М. Tykhan, "The method of measuring pressure environment with rapidly changing temperature," Patent of Ukraine. No.107072, Bul. No.22, 2014. (in Ukrainian)
М. Tykhan, "Analysis of thermomechanical processes in the membranes of pressure under thermal shock," Mashynoznavstvo. Lviv, №8-9, pp. 7-15, 2008. (in Ukrainian).
B.Boley, J. Weiner. ().The theory of thermal stresses. NY.: 1960. - 586 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.