НАЛАШТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПІД-ЗАКОНА В РЕГУЛЯТОРАХ ТЕМПЕРАТУРИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.51(1).2016.77980Ключові слова:
регулятор температури, ПІД-закон, двохпозиційний законАнотація
Пропорційно-інтегрально-диференціальний закон регулювання (ПІД-закон) останнім часом знайшов широке застосування в промислових системах автоматичного регулювання. Його перевагою є висока точність підтримування параметрів об’єкта регулювання. До недоліків ПІД-закона можна віднести складність технічної реалізації та налаштування в промислових умовах. Однак в останній час на ринку промавтоматики з’явилися достатньо надійних та перешкодостійких малогабаритних пристроїв, які дозволяють реалізувати ПІД-закон управління.
В даній статті описані відношення для параметрів Під-закону в у мовах промислових застосувань, а також розглянуті алгоритми автоматичного розрахунку параметрів.
Таким чином застосування сучасних мікропроцесорних регуляторів с автоматичним розрахунком параметрів дозволяє розширити сферу застосування ПІД-закону в пристроях промислової автоматики.
Посилання
Sh. E. Shtejnberg, L. P. Serezhy`n and other, “Problems of creation and operation of effective regulatory systems,” in Industrial ACS and controllers, pp. 3-5, 2004. [in Russian]
S. V. Zory`n, PID control law. Methods of finding the PID coefficients. NPP control systems. [Electron resource] http://www.termodat.ru/pdf/pid.pdf 10.09.2014. [in Russian]
S. Ya. Vy`lenky`n, “Static methods study of automatic control systems,” in Soviet radio, pp. 59-61, 1967. [in Russian]
V. Ya. Rotach, “Calculation of setting real PID controllers,” in Thermal Engineering, pp. 31-35, 1993. [in Russian]
N. I. Davy`dov, O. M. Idzon and O. V. Sy`monova, “Identification of transient response control object settings PID controllers,” in Thermal Engineering, pp. 17-28, 1993. [in Russian]
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.