ВИЗНАЧЕННЯ НАПРУЖЕНОГО СТАНУ ЕЛЕМЕНТІВ МЕТАЛОКОНСТРУКЦІЙ МЕТОДОМ АКУСТИЧНОЇ ТЕНЗОМЕТРІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.51(1).2016.77757Ключові слова:
металоконструкції, напружений стан, ультразвуковий контрольАнотація
З метою удосконалення методу визначення фактичних механічних напружень у металоконструкціях запропоновано використання нової методики проведення їх контролю при експлуатації. У порівнянні з існуючими методами вона має переваги щодо точності одержуваних результатів.
Метою роботи є проведення теоретичного дослідження впливу зовнішніх факторів навколишнього середовища на відносну зміну швидкості акустичного сигналу та отримання емпіричної залежності напруження в металоконструкціях від часу проходження поперечних хвиль в місці діагностики. Як значення швидкості для ненавантаженого матеріалу запропоновано використання результатів прозвучування на нейтральній лінії профілю балки.
Використання даної методики дозволяє виявити дійсні напруги в елементах балкових металоконструкцій промислових споруд без розвантаження конструкції.
Посилання
V. V. Myshakyn Dyahnostyka materyalov konstruktsyi na rannykh stadyiakh ustalostnoho razrushenyia y otsenka NDS materyala konstruktsyi metodamy nerazrushaiushcheho kontrolia. Vestnyk SHAU, 2011, № 3(27), pp. 299-307. [in Russian]
N. E. Nykytyna., Akustoupruhost. Oput praktycheskoho prymenenyia. Nyzhnyi Novhorod: TALAM, 2005, 208 p. [in Russian]
Y. Kudryavtsev: Residual Stress, Springer Handbook on Experimental Solid Mechanics. Springer. SEM, 2008, pp. 371-387. (English)
A. L. Uhlov Metod akustycheskoi beznulevoi tenzometyy y apparatno-prohrammnyi kompleks dlia eho realyzatsyy. Vesnyk VHAVT. Nadezhnost y resursu v mashynostroenyy, pp. 17-36. [in Russian]
М. Demchenko, M. Filippova, S. Matviienko, A. Ivanytska Simulation of the steelwork stress-strain state in-service inspection. Transactions of Kremenchuk Mykhailo Ostrohradskyi National University, 2014, №4 (87), pp. 105-110. [in Ukrainian]
M. O. Demchenko, М. V. Filippova, V. M. Bezruchko Nondestructive test system for beam elements of industrial structures. Kharkiv Air Force University named after Ivan Kozhedub, 2015, №6 (131), pp. 39-42. [in Ukrainian]
V. M. Bobrenko, A. N. Kutsenko, M. S. Vanhely. Akustycheskaia tenzometryia (teoryia y praktyka). Kyshynev, Shtyyntsa, 1991, 204 p. [in Russian]
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.