МЕТРОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ШИРОКОДІАПАЗОННОГО СПЕКТРОКОМПАРАТОРА
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.51(1).2016.77753Ключові слова:
спектрокомпаратор, метрологічний аналіз, радіометрія, інтегруюча сфераАнотація
Проблематика. Для нашого часу відомі спектрокомпаратори, особливо вищих розрядів, за думкою фахівців вже не задовольняють вимогам до них, по-перше, за динамічним діапазоном радіометричних величин, що порівнюють, та загальною похибкою компарування, у котрій основну долю складають похибки позиціювання компаратора відносно випромінювачів і похибки установки коефіцієнта ослаблення. Тому доцільно розробити компаратор із широким діапазоном пропускання оптичного випромінювання.
Мета дослідження. Метрологічний аналіз оригінального широкодіапазонного спектрокомпаратора на основі двох оптично-сполучених інтегруючих сфер і розробка рекомендацій з його проектування із заданими точністними параметрами.
Результати дослідження. Отримано рівняння, що дозволяють розрахувати та порівняти метрологічні характеристики компараторів.
Висновки. Проаналізовано метрологічні характеристики широкодіапазонного спектрокомпаратора для прецизійної радіометрії. Показано, що при використанні сучасної елементної бази спектрокомпаратор значно перевершує відомі аналоги.
Посилання
B.I. Golyb, L.F. Kotyuk and L.Y. Kuzin, Basics provide unity of Optical and Physical Measurements. Moscow, Russia, 2006, 151 p. [in Russian]
V.G Kolobrodov, L.A Mіkheenko and V.І. Mikitenko, Poster Accs for calculating energical performance fiber for based space devises. Kyiv, Ukraine: Naukovi Visti NTUU KPI, 2003, 98 – 104 p. [in Ukrainian]
L.A. Mіkheenko and V.І. Mikitenko, Methods, tools and metrology software calibration standard radiators. Kyiv, Ukraine: Naukovi Visti NTUU KPI, 2008, 94 – 99 p. [in Ukrainian]
E.S. Voropay, Technique fotometrycs high amplitude permission. Moscow, Russia, 1988, 208 p. [in Russian]
L.A. Mіkheenko and A.A. Baharevych, Energy analysis and design principles based on wide-spektrokomparator optically coupled integrable areas. Vinnitsa, Ukraine: Herald of Vinnitsa Polytechnic Institute, 2015, №4, 134 – 140 p.. [in Ukrainian]
F.V Kushnir, Elektronicradiomeasurement. St. Petersburg, Russia, Energoatomizdat, 1983, 320 p. [in Russian]
M.M. Gurevich, Fotometrics. St. Petersburg, Russia, Energoatomizdat, 1983, 320 p. [in Russian]
V.G Kolobrodov, V.I Mikitenko and L.A. Mіkheenko, The theory of diffuse emitter based integrating. Kyiv, Ukraine: Naukovi Visti NTUU KPI, 2005, №4, 106 – 114 p. [in Ukrainian]
Journal «A Guide to Reflectance Coatihgs and Materials» http://labsphere.com/solutions-by-industry/lighting
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.