ОСОБЛИВОСТІ АНІЗОТРОПІЇ СВІТЛОРОЗСІЯННЯ ВОЛОКНИСТИМИ БІОЛОГІЧНИМИ ТКАНИНАМИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.50(2).2015.57784Ключові слова:
просторова фотометрія, анізотропія розсіяння, волокнисті біологічні тканини, еліпсоїдальний рефлекторАнотація
У роботі розглянуто осьову асиметрії анізотропії світлорозсіяння на довжині хвилі 632,8 нм волокнистими біологічними структурами та її вплив на точність визначення коефіцієнтів дифузного відбиття та повного пропускання на прикладі зразків грудних м’язів курки з поперечним та повздовжнім розміщенням волокон. Результати проведених досліджень показали, що осьова анізотропія зразків з поперечним розміщенням волокон є більш симетричною в порівнянні зі зразками з повздовжнім розміщенням. Проаналізовані кількісні показники відхилення отриманих при моделюванні методом Монте-Карло оптичних коефіцієнтів від експериментально визначених у випадках врахування величини фактору анізотропії визначеної в межах однієї площини, а також усередненої по фотометричним перетинам.
Посилання
Tuchin V.V. Uspehi fizicheskih nauk, 1997, tom 167, pp. 517 – 539. (Russian)
Bezugla N.V., Bezuglyi M.O., Tymchyk G.S., Vonsevych K.P. Naukovi visti NTUU «KPI», 2015, no.1 (99), pp. 85 – 91. (Ukrainian)
Tuchin V.V. Opticheskaja biomedicinskaja diagnostika. Moscow, Fizmalit Publ, 2007. 560 p. (Russian)
Jacques S. L., Alter C. A., Prahl S. A. Lasers in the Life Sciences, 1987, vol. 1, no. 4, pp. 309–334.
Bezuglaja N.V. 8-ja Mezhdunarodnaja nauchno-tehnicheskaja konferencija «Priborostroenie – 2015». Minsk, BNTU Publ, 2015. pp.204 – 205. (Russian)
Bezuglyi M.A., Yarych А.V., Botvinovskii D.V. Optics and Spectroscopy, 2012, vol. 113, no. 1, pp. 101–107.
Bezugla N.V., Chmir Ju.V., Kuz'menko O.V., Bezuglij M.O. Sposіb viznachennja fazovoї funkcії bіologіchnih seredovishh. Patent UK, no. 75382, 2012. (Ukrainian)
Bezuglaya N. V., Bezuglyi M. A. Proc. SPIE 9032-15, 2013, V2, pp.Q1–Q5.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.