АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ДЕКРЕМЕНТУ ЕЛЕКТРОШКІРЯНОГО ОПОРУ ЛЮДИНИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.50(2).2015.57782Ключові слова:
діагностика, електрошкіряний опір, вимірювання, радіометріяАнотація
Показано, що вимірювання електрошкіряного опору (ЕШО) з використанням тестуючих сигналів є недостатньо точними У статті запропонована автоматизована система для вимірювання динаміки ЕШО без тестуючих сигналів, яка використовує радіотеплові сигнали біологічно активних точок (БАТ). На основі цих уявлень отримані математичні вирази для оцінки динаміки ЕШО. Автоматизована система з логарифмічним перетворювачем дозволяє оцінювати декремент електрошкіряного опору людини як його діагностичний показник. Розглянуто функціональна схема автоматизованої вимірювальної системи, принцип і алгоритм обробки сигналу. Показано, що даний спосіб та розроблена автоматизована система дозволяє підвищити точність і забезпечує повну безпеку електропунктурної діагностики.
Посилання
Zhbankov O.V., Tolstoy E.V. Tehnologiya kontrolya psihofizicheskogo sostoyaniya studentov i upravleniya http://lib.sportedu.ru/press/tpfk/1997N8/p40-43.htm. (Russian)
Zagryadskiy V.A., Zlokazov V.P. Metrologiya i elektrobezopasnost pri punkturnoy elektrodiagnostike/ Izvestiya Taganrogskogo radiotehnicheskogo universiteta. Taganrog, Izd-vo TRTU, 1998, pp. 68–71. (Russian)
Gotovskiy Yu.V., Kosareva L.B. Elektropunkturnaya diagnostika i terapiya s primeneniem vegetativnogo rezonansnogo testa. IMEDIS-TEST: Metodicheskie rekomendatsii. Moscow, IMEDISB 2002. 112 p. (Russian)
Kutsenko V.P., Skripnik Yu.A., Tregubov N.F., Shevchenko K.L., Yanenko A.F..P. Metodyi i sredstva sverhvyisokochastotnoy radiometrii. Donetsk, IPShi Nauka i osvita, 2011. 324 p. (Russian)
Patent Ukrayini №23045. Pristriy dlya viznachennya elektrichnogo zv’yazku akupunkturnih tochok organIzmu Skripnik Yu.O., Shevchenko K.L., Dyachenko V.V. Byul. №6, 2007. (Ukrainian)
Kutsenko V.P. Periodichne porivnyannya signaliv v NVCh-radiometriyi. Donetsk, IPShi Nauka i osvita, 2012. 300 p. (Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.