АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА ДОСЛІДЖЕННЯ ДЕМПФУЮЧИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МАТЕРІАЛІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.50(2).2015.57769Ключові слова:
логарифмічний декремент коливань, добротність, демпфуючі властивості, резонансний методАнотація
В статті описано розроблену систему дослідження демпфуючих характеристик матеріалів, що ґрунтується на методі резонансних кривих. Автоматизована система контролю демпфуючих властивостей матеріалів дозволяє визначати логарифмічний декремент затухання коливань, внутрішнє тертя, модуль пружності і швидкість звуку на малогабаритних зразках у формі диску. Призначена для визначення характеристик нових інструментальних та конструкційних матеріалів, а також для контролю деталей, що працюють в складних вібраційних умовах.
Посилання
Ju. N. Shul'ga, A. G. Rahshtadt. Metallovedenie vysokodempfirujushhih splavov. Moskow: Metallurgija, 1980, 272 p. (Russian)
Martincek G. Determination of Poisson’s Gratio from Flexural Resonant Frequencies of Thick Dusks. J. of Sound and Vibration, 2, 1965, pp. 116-127.
B. A. Glagovskij, G. Sh. Rojtshtejn, V. A. Jashin. Kontrol'no-izmeritel'nye pribory i osnovy avtomatizacii proizvodstva abrazivnyh instrumentov: textbook for engineering college. Leningrad, Mashinostroenie, Leningrad branch, 1980, 278 p. (Russian)
L. M. Devin, V. P. Bondarenko, O. A. Osadchyi, T. V. Nimchenko. Application of acoustic methods for the monitoring of products made of hard alloys. Materials Science, 45 (3), pp. 392-398.
L. N. Devin, A. A. Osadchij Povyshenie jekspluatacionnyh harakteristik rezcov iz KNB putem uvelichenija ih dempfirujushhih svojstv. Superhard materials, 2012, №5, pp. 62-71. (Ukrainian)
A. D. Shevchenko, A. A. Shul'zhenko. Novyj material s vysokoj dempfirujushhej sposobnost'ju. Fizika i tehnika vysokih davlenij, 1991, volume 1, №3, pp. 26-31. (Russian)
A.V. Starostina, T. A. Prihna, A. A. Osadchij, M. V. Karpec, V. V. Kovyljaev, L. N. Devin, V. B. Sverdun, V. E. Moshhil', A. V. Kozyrev, R. A. Kuznecov. Issledovanie dempfirujushhih svojstv materialov na osnove MAX fazy Ti3AlC2. Problemy sovremennogo fizicheskogo materialovedenija, 2011, №20, pp. 73-79. (Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.