ЗАГАСАННЯ В КОНЕКТОРАХ ДЛЯ ВОЛОКОННО-ОПТИЧНИХ ЛІНІЙ ЗВ’ЯЗКУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.50(2).2015.57674Ключові слова:
похибка конекторов, втрати випромінювання, лініі оптичного зв’язку, стенди для тестування світловодівАнотація
Мета цієї статті – проаналізувати вплив похибок оптичних раз’ємів–конекторів на втрати випромінювання в цих елементах волоконно-оптичних ліній зв’язку (ВОЛЗ). Розглянуті, зокрема, залежності втрат випромінювання при з’єднанні багатомодових і одномодових світловодів при наявності в конекторі поперечного і кутового децентрування і осьового зазору. Стаття містить аналітичні співвідношення і результати дослідження в програмі Mathcad впливу вказаних похибок на величину втрат випромінювання в конекторах. Результат проведених досліджень дозволить сформулювати вимоги до допустимої величини похибок конекторів виходячи з регламентуючих вимог до конекторів в оптичних лініях зв’язку, а також визначити відповідні вимоги до стендів для контролю затухання випромінювання в волоконних світловодах.
Посилання
Ivanov A. B. Volokonnaya optica, sistemyi peredachi, izmereniya. / A. B. Ivanov. – M.: Kompaniya Sayrus Sistem, 1999. – 375 s. (Russian)
Kucherenko O. K. Vlyyanye parametrov svetlovodov na dlynu reheneratsyonnoho uchastka volokonno-optycheckoy lynyy svyazy / O. K. Kucherenko, N. Y. Sveshnykova. // Visnyk NTUU «KPI». Seriya PRYLADOBUDUVANNYA. – 2012. – 43. S. 30 – 35. (Russian)
Kabyish S. V. Prinimaem VOLS v ekspluatatsiyu / S. V. Kabyish. // Seti i telekomunikatsii. – 2003. – #5. – S. 64 – 69. (Russian)
Kucherenko O. K. Konspekt lektsiy «Volokonna i intehral’na optyca» / O. K. Kucherenko. – K.: Electronne vydannya. MONU NTUU «KPI», 2012. – 182 s. – (NMU). – (E11/12). (Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.