ПРО ОДИН АЛГОРИТМ БІСО, ЯКИЙ МІНІМІЗУЄ ДРЕЙФ ПОХИБКИ ЧИСЕЛЬНОГО ІНТЕГРУВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.50(2).2015.57670Ключові слова:
алгоритми БІСО, похибки чисельного інтегруванняАнотація
Розглядаються питання точності алгоритмів чисельного інтегрування рівнянь орієнтації, при цьому основна увага приділена дрейфам похибки алгоритмів, які виникають при коливаннях основи навколо двох взаємноперпендикулярних осей, що пов'язано з наявністю в рівняннях орієнтації мультиплікативних членів. Проведено порівняльний аналіз відомих алгоритмів, а також їх корекція. Як показали попередні дослідження, у випадку інтегрування векторних рівнянь орієнтації, дрейфи похибки досягають максимальних величин при зсуві фаз коливань підстави рівному 90°. Запропоновано новий алгоритм підвищеної точності, дрейф похибки якого на два порядки менше в порівнянні з відомими алгоритмами. Зроблено висновки про ефективність нового алгоритму для застосування в безплатформових інерціальних системах орієнтації.
Посилання
Panov A. P. Mathematical foundations of the theory of inertial orientation. Kiev: Nau-kova dumka, 1995. (Russian)
Slyusar V. M. Problems of strapdown attitude algorithms design. Part 1. Amplitude ex-tension of algorithm application field. Gyroscopy and Navigation. 2006. vol. 2. pp. 61–75. (Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.