КОМПЛЕКСНА АЛГОРИТМІЧНА КОМПЕНСАЦІЯ ТЕМПЕРАТУРНОГО ДРЕЙФУ ВИМІРЮВАЛЬНОГО КАНАЛУ ТРЬОХОСНОГО АКСЕЛЕРОМЕТРА У СКЛАДІ БІНС
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.50(2).2015.57668Ключові слова:
акселерометри, вимірювальний канал, температурний дрейф, апроксимаціяАнотація
Представлено метод комплексної алгоритмічної компенсації температурного дрейфу вимірювального каналу трьохосного акселерометра у складі БІНС. Даний метод ґрунтується на визначенні нормованих апроксимуючих функцій за допомогою отриманої апріорної інформації у вигляді сигналів чутливих елементів акселерометрів, що встановлені в термостабілізованому об‘ємі та температурного датчика, встановленого в електронному блоці обробки аналогових сигналів. Цей метод дозволяє виконувати термокомпенсацію всього вимірювального каналу трьохосного акселерометра без додаткового калібрування аналогово-цифрових перетворювачів.Посилання
Венгеровский Л.В. Системы термостатирования в радиоэлектронике / Л.В.Венгеровский, А.Х.Ванштейн. – М. : Энергия, 1969г.
Официальный сайт производителя Texas Instruments [Электронный ресурс] : Analog to Digital Converter > Precision ADC (<=10MSPS). – Режим доступа: http://www.ti.com/lsds/ti/data-converters/precision-adc-less-10msps-technical-documents.page
Пат. 2399156 Российская Федерация, МПК7 H 03 M 1/10, H 03 M 1/06. Способ коррекции погрешностей аналого-цифрового преобразования и устройство для его осуществления [Текст] / Валиков В. В.; патентообладатель ООО "Научно-производственное объединение "МИР". – № РД0075560; заявл. 18.09.2009; опубл. 10.09.2010. – 3 с.: ил.
IEEE, 2005. IEEE Recommended Practice for Inertial Sensor Test Equipment, Instrumentation, Data Acquisition and Analysis // IEEE Std. 1554-2005.
Claudia C., Meruane Naranjo. Analysis and Modeling of MEMS base Inertial Sensors / KTH Electrical Engineering, Stockholm 2008.– P.51.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.