СТАБІЛІЗУЮЧЕ КЕРУВАННЯ НЕСТІЙКОЮ СИСТЕМОЮ З ГІРОСКОПІЧНИМИ СТРУКТУРАМИ НА БАЗІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.50(2).2015.57650Ключові слова:
нестійка система, нечітка логіка, рівновагаАнотація
Робота присвячена дослідженню системи керування двоколісним транспортним засобом на основі нечіткої логіки. Метод управління реалізовано для системи стабілізації та динамічної рівноваги на прикладі гіроскопічного монорейкового вагона. Розроблено імітаційну модель об’єкту керування у середовищі LabVIEW, що дозволило проводити дослідження в режимі on-line, змінювати параметри моделі та характеристики керування в процесі виконання експерименту. Досліджено вплив зміни параметрів системи та потужності виконуючого пристрою на процес відновлення рівноваги. Проведено порівняння динамічних характеристик транспортного засобу на основі нечіткого керування та традиційного. Показано, що введення блока нечіткої логіки в систему керування в значній мірі зменшило час перехідного процесу та спожиту енергіюПосилання
Formal'skij A.M. Upravlenie dvizheniem neustojchivyh ob`ektov. - M.: FIZMATLIT. 2012. - 232 s. (Russian)
Lazaryev Yu.F. Osnovy teoriyi chutlyvykh elementiv system oriyentatsiyi : pidruch./ Yu.F. Lazaryev, P.M. Bondar.- K.: NTUU “KPI”. 2011. - 644s. (Ukrainian)
Zhukov K.G. Model'noe proektirovanie vstraivaemyh sistem v LabVIEW.- M.: DMK Press, 2011.- 689 s. (Russian)
Rotshtejn A.P. Upravlenie dinamicheskoj sistemoj na osnove nechetkoj bazy znanij/ A.P. Rotshtejn, S.D. Shtovba //Avtomatika i vychislitel'naya tehnika.- 2001.- №2 - S. 23-30.(Russian)
Uskov A.A. Principy postroeniya sistem upravleniya s nechetkoj logikoj // Pribory i sistemy. Upravlenie. Kontrol'. Diagnostika.- 2004. №6.- S.7-13. (Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.