ДОСЛІДЖЕННЯ ПОКАЗНИКІВ, ЯКІ ВПЛИВАЮТЬ НА ЯКІСТЬ ЗОБРАЖЕННЯ ПРИ УЛЬТРАЗВУКОВІЙ ДІАГНОСТИЦІ БІОЛОГІЧНИХ ТКАНИН
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.49(1).2015.47108Ключові слова:
ультразвук, в’язкопружний гістерезис, параметри петлі гістерезисуАнотація
Встановлено параметри, які значно впливають на якість ехозображення внутрішніх органів, а також досліджується ультразвуковий метод візуалізації за допомогою параметра петлі гістерезису (НР), яка характеризує місцевий в’язкопружний гістерезис біологічних тканин (БТ). Виявилося, що для параметра НР розпізнавання дегенерації тканини і її компонентів достатньо змін чутливості сканера.
Зображення НР досліджується в якості способу для оцінки деформації зображень різноманітної інформації про БТ в В-режимі, враховуються зміни температури та вікові зміни БТ, для більш об’єктивного опису математичної моделі взаємодії ультразвуку з БТ.
Швидкість проникнення молекул через мембрани істотно залежить від температури. Таку залежність розглядають як наслідок необхідності подолання молекулою деякого потенційного бар’єру. У нашому випадку, температура є функцією від частоти та інтенсивності ультразвуку, тому проведені дослідження впливу температури на параметри якості зображення.
Посилання
Tereshchenko M. F., Kirillova A. V. Research ultrasonic signal parameters influence on biological structures. Bulletin of National Technical University of Ukraine “KPI”, Series Instrument making, 2010, no 3, pp. 54 – 57 (in Ukrainian).
Sumi С., Suzuki A., Nakayama K. Estimation of shear modulus distribution in soft tissue from strain distribution. IEEE Trans. Biomed. Eng, 1995, vol. 42, pp. 193 – 202.
Ermolov I. N. Theory and practice of ultrasonic testing. Moscow, Mashinostroenie Publ., 1981. 240 p. (In Russian)
Ophir J., Cespedes I., Ponnekanti H., Yazdi Y., Li X. A quantitative method for imaging the elasticity of biological tissues. Ultrason. Elastography. Imaging, 1991, vol. 13, pp. 111 – 134.
Viola F., Walker W. F. Radiation force imaging of viscoelastic properties with reduced artifacts. IEEE Trans. Ultrason. Ferroelectr. Freq. Control, 2003, vol. 50, pp. 736 – 742.
Hakobyan B. V., Ershov Y. A. Osnovy vzaymodeystviya ultrazvuka s biologicheskimi ob’ektami. Moscow, 2005. 224 p. (In Russian)
Tereshchenko M.F., Klimenko S.O., Oleynik E.V. Yniversalniy aparat dlay yltrazvukovoy terapii [Universal Ultrasound therapy apparatus]. Patent UK, no. 85486, 2013. (In Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.