ВИКОРИСТАННЯ НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ СТВОРЕННЯ АСФЕРИЧНИХ ЛІНЗ ТГЦ/СУБ-ТГЦ ДІАПАЗОНІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.49(1).2015.47054Ключові слова:
ТГц/суб-ТГц, асферичні лінзи, 3D друкАнотація
В багатьох областях науки і техніки існує потреба в формуванні зображень терагерцового/субтерагерцового (ТГц/суб-ТГц) діапазонів спектру. Такі системи активно використовуються в навігації, біології, медицини, безпеки, а також для виявлення наркотичних та вибухових речовин. Одними з важливих компонентів ТГц/суб-ТГц техніки є оптичні елементи. На сьогодні запропоновано багато системи з використанням позаосьових дзеркал та лінз. Основною задачею залишається вибір матеріалу та технології виготовлення, з урахуванням оптимального співвідношення ціна-якість.
Робота присвячена розрахункам, виготовленню та тестуванню асферичних лінз для ТГц/суб-ТГц діапазонів спектру зі застосуванням новітніх технологій їх виготовлення.
Проведені дослідження якості розрахованих та виготовлених асферичних лінз із АВС пластику, за допомогою 3D друку, показали чітке відтворення форми сигналу та відповідність розмірів розрахункам функції розсіяння точки; зниження ціни виробу в декілька разів. Суттєвим недоліком таких лінз є зменшення сигналу випромінювання, що є головним при використанні приймачів з невеликою чутливістю. Для таких випадків запропоновано використання додаткових заходів по підвищенню коефіцієнта пропускання лінз.
Отримані результати показали можливість використання менш затратної 3-D технології друку для створення оптики ТГц/суб-ТГц діапазонів.Посилання
Kai-Erik Peiponen, J. Axel Zeitler, Makoto Kuwata-Gonokami (Editors). Terahertz Spectroscopy and Imaging. Springer, 2013.
Yat Hei Lo, Rainer Leonhardt, Víctor Torres, Victor Pacheco-Pena, Pablo Rodriguez-Ulibarri, Miguel Navarro-Cia, Miguel Beruete, Mario Sorolla, Nader Enghet. Aspheric lenses for terahertz imaging. Optics Express, 2008, Vol. 16, No. 20.
Florian Formanek, Marc-Aurele Brun, Tomoyuki Umetsu, Shinji Omori and Akio Yasuda. Aspheric silicon lenses for terahertz photoconductive antennas. Appl. Phys. Lett., 2009, 94, 021113.
A. D. Squires, E. Constable, and R. A. Lewis. 3D Printing of aspherical terahertz lenses and diffraction gratings. Infrared, Millimeter and Terahertz wave, 2014, pp.1-2.
F. Sizov, A. Rogalski. THz detectors. Prog. Quantum Electron, 2010, Vol. 34, pp. 278–347.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.