DOI: https://doi.org/10.20535/1970.49(1).2015.46924

МАКСИМАЛЬНА ДАЛЬНІСТЬ ВИЯВЛЕННЯ ТЕПЛОВІЗОРОМ ОБ’ЄКТА НА НЕРІВНОМІРНОМУ ФОНІ

Valentyn Gordienko

Анотація


Розроблено метод розрахунку максимальної дальності виявлення (МДВ) тепловізором об’єкта спостереження, який розташований на фоні, що має нерівномірну яскравість в полі зору тепловізора. Розглянуто модель, коли фон, на який проектується об’єкт, нерівномірний, що рівнозначно дії на приймач випромінювання (ПВ) тепловізора змінного потоку. Цей потік розглядається як сума двох складових: постійної складової, яка погіршує чутливість ПВ, та змінної складової. Змінна складова разом з власними шумами ПВ утворює заваду, яка визначає пороговий потік тепловізора. Якщо змінна складова, що обумовлена флуктуаціями яскравості фону, перевищує власні шуми ПВ, то вона обмежую МДВ. Змінний потік, що сприймає ПВ від фону, визначено глибиною модуляції, яка залежить від просторового інтегрування миттєвим полем зору тепловізора, та дисперсії фону. Отримано загальне рівняння для розрахунку МДВ, яке залежить від співвідношення потоків від об’єкта і фону, і не залежить від площі вхідної зіниці об’єктива тепловізора. В якості прикладу застосування запропонованого методу розрахунку МДВ розглянуто тепловізор ALIS. Розроблено алгоритм розрахунку МДВ, за допомогою якого встановлено, що за заданих умов спостереження МДВ становить 10 км.


Ключові слова


тепловізор; максимальна дальність виявлення; нерівномірний фон

Повний текст:

PDF

Посилання


Glushchenko А. R., Gordienko V. I., Burak A. V., Denisenko A. I͡U. Tankovye nochnye sistemy i pribory nabli͡udenii͡a [Tank systems and night-vision devices]. Cherkassy, PP Chabanenko I͡U. A. Publ., 2007. 442 h. (In Russian)

G. Filatov, S. I͡Akobson, N. Beglova. The development of mobile ground-based optical-electronic reconnaissance NE abroad. Zarubezhnoe voennoe obozrenie, 2002, no 1, pp. 17 – 19. (In Russian)

Kolobrodov V. G. About spatial resolution space infrared systems for remote sensing of the Earth. Kosmichna nauka i tekhnolohii͡a, 1997, vol. 3, no 5  6, pp. 55 – 59. (In Russian)

Diakides N. A., Bronzino J. D. Medical Infrared Imaging. New York: CRC Press, Taylor & Francis Group, 2008. 452 h.

Pavlov A. V. Optiko-ėlektronnye pribory (osnovy teorii i rascheta) [Optoelectronic devices (basic theory and calculation)]. Moscow, Ėnergii͡a Publ., 1974. 360 h. (In Russian)
Copyright (c) 2020 Рівні права