ІМПУЛЬСНИЙ ВИХРОСТРУМОВИЙ КОНТРОЛЬ ТОВЩИНИ ДІЕЛЕКТРИЧНОГО ПОКРИТТЯ НА МАГНІТНІЙ ОСНОВІ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.49(1).2015.46921Ключові слова:
імпульсний вихрострумовий неруйнівний контроль, перетворення Гільберта, амплітудна та фазова характеристики, декремент та частотаАнотація
В статті розглядається проста і ефективна альтернатива традиційному вихрострумовому методу неруйнівного контролю з гармонічним збудженням – імпульсний вихрострумовий метод контролю. Можливості застосування цього методу показані на прикладі контролю товщини діелектричного покриття на електропровідній основі. Метою роботи є аналіз системи контролю товщини покриття перетворювачем в режимі імпульсного збудження. Наведено методику оброблення інформаційного сигналу – відгуку системи «ВСП-ОК» на збуджуючий імпульсний сигнал, яка грунтується на використанні перетворення Гільберта. Наведено експериментальні результати оцінки товщини покриття. В якості інформативних параметрів сигналу перетворювача, розглянуто використання частоти та загасання коливань інформаційного сигналу. Встановлено загальний характер залежності цих параметрів від товщини діелектричного покриття.
Посилання
Kljuev V. V. Nerazrushajushhij kontrol' i diagnostika: Spravochnik v 2 t. Moscow, Mashinostroenie Publ., 2003. T. 2: Vihretokovyj kontrol'. 688 p. (In Russian).
Vasic D, Bilas V., Ambrus D. Pulsed Eddy-Current Nondestructive Testing of Ferromagnetic Tubes, IEEE Trans. Instrum. Meas, 2004, vol. 53, no. 4, pp. 1289-1294.
Morris R. A. Quantitahve Pulsed Eddy Current AnalysZs Proc. of the 10th Symposium on NDE. 1975, pp. 90-97.
Kuts I. V., Lysenko I. I. Іmpul'snij vihrostrumovij kontrol' ob’єktіv cilіndrichnoї formi. Bulletin of NTUU “KPI”. Series Instrument making, 2013, Is. 45, pp. 69–75. (In Ukrainian)
Lysenko I .I., Kuts I. V., Petrik V. F., Dugіn O. L. Issledovanie impul'snoj vihretokovoj sistemy kontrolja dijelektricheskih pokrytij, Zh-l «Nauchni Izvestija NTSM»: materialy mezhdun. konf. «Dni NK 2014», 09-18 chervnja, 2014r, Sozopol', 2014. № 150 C. 28 – 30. (In Russian).
Nerazrushajushhij kontrol'. Kn. 3. Elektromagnitnyj NK / Pod red. V. V. Suhorukova. Moscow, Vysshaja shkola Publ., 1992, 320 p. (In Russian).
Kuts I. V., Protasov A. G., Lysenko I. I., Dugin O. L. Pulsed Eddy Current Non-Destructive Testing of the Coating Thickness. The e-Journal of Nondestructive Testing: XI European Conference on Non-Destructive Testing 2014, Prague, 06-10 October 2014. 2014. vol. 19, no.12
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.