МЕТОД БЕЗКОНТАКТНОГО КОНТРОЛЮ ТЕМПЕРАТУРИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.49(1).2015.46909Ключові слова:
матричні фотоприймальні пристрої, геометричний шум, ІЧ-зображення, термографіяАнотація
У роботі проаналізована проблема зменшення шумів в ІЧ зображеннях. Однією з проблем є зашумлення корисного сигналу при роботі матричних фотоприймальних пристроїв (МФПП).
Можливості зменшення геометричних шумів розглядаються як на апаратному, так і на програмному рівні. У цій роботі зроблено акцент на боротьбу з геометричними шумами на програмному рівні.
Сутність реалізованого методу полягає у введенні двовимірного малоамплітудного сканування зі спеціально підібраним законом, за яким матриця ФПЕ зміщується щодо зображення, реєстрації відповідної послідовності кадрів та їх цифрова обробка. Саме двовимірне сканування дозволяє вирішити проблему безеталонного зменшення геометричного шуму за сигналами сцени.Посилання
Kotovskiy V. Y. Infrared thermography as a modern method of primary diagnosis. Biomedychna inzheneriya, 2011, vol 1, pp. 38 - 43. (In Ukrainian)
Kotovskiy V. Y. Infrared thermography as a modern method of primary diagnosis. Biomedychna inzheneriya i tekhnolohiya: II mizhnarodna konferentsiya, 2011, pp. 92–95. (In Ukrainian)
Naida S. A, Burikina V. V. Overview of non-invasive measurement of deep body temperature. Mezhdunarodnaya nauchno-prakticheskaya konferentsiya “Sovremennyie problemyi i puti ih resheniya v nauke, transporte, proizvodstve i obrazovanii 2011.” Odesa, 2011. (In Russian).
Bovyna L. A, Boltar K. O, Burlakov Y. D., etc. Focal matrix based on KPT-photodiodes for spectral ranges 3-5 and 8-12 microns. Opticheskij zhurnal, 1996, vol. 6, pp. 74 - 77. (In Russian).
Saptsin V. M., Ganja V. L. Numerical modeling and optimization of the modulation matrix autocalibration IR converter. Minsk, 1993. 48 p. (In Russian).
Tikhonov A. N., Arsenin V. Y. Methods for solving incorrectly posed problems. Moscow, Nauka Publ., 1986. 288 h. (In Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.