ГІРОСКОП НАПРЯМКУ З СУПУТНИКОВОЮ КОРЕКЦІЄЮ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.49(1).2015.46609Ключові слова:
гіроскоп напрямку, супутникова навігаційна система, фільтр Калмана, корекція, інерціальна навігаційна системаАнотація
В авіації, на наземному транспорті давно використовується гіроскоп напрямку (ГН). Він може бути модернізований за рахунок створення інтегрально-позиційної горизонтальної корекції. При цьому відкриваються можливості використання для корекції ГН масового приймача СНС, який може визначити північну і східну швидкості руху об'єкта. Для формування сигналів корекції використовується фільтр Калмана, що оцінює як кутові помилки ГН, так і помилки визначення північній складової швидкості, а також систематичні і випадкові помилки гіроскопа і акселерометра горизонтальної корекції. В результаті корекції за отриманими оцінками досягається точність в одиниці кутових хвилин. Аналогічно може виконуватися корекція в інерціальній навігаційній системі.Посилання
Meleshko V. V., Skudneva O. V. Direction gyroscope with integral-pozition horizontal correction in bank. Bulletin of National Technical University of Ukraine “Kyiv Polytechnic Institute”, Series Instrument making, 2009, is.37, pp. 5-13. (In Russian).
Meleshko V. V., Skudneva O. V., Janchevski A. J. Direction gyroscope with integral-pozition horizontal correction in rolling. Bulletin of National Technical University of Ukraine “Kyiv Polytechnic Institute”, Series Instrument making, 2010, is. 39, pp. 5-13. (In Russian)
Meleshko V. V. Inertial navigation systems. Alignment. Kiev, Korniichuk Publ., 1999. 126 p. (In Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.