МІКРОМЕХАНІЧНИЙ ГІРОСКОП ЯК ВИМІРЮВАЧ ЛІНІЙНИХ ПРИСКОРЕНЬ ТА КУТОВИХ ШВИДКОСТЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.49(1).2015.46608Ключові слова:
мікромеханічний гіроскоп, мультисенсорний мікромеханічний датчик, чутливий елемент, динамічні похибки, кутова швидкість, лінійне прискоренняАнотація
Проаналізована можливість одночасного одержання інформації про лінійне прискорення та кутову швидкість рухомого об’єкта за допомогою мікромеханічного гіроскопа з диференціальним виходом, використовуючи пристрої віднімання та додавання сигналів. Описується структура та основні характеристики мультисенсорного мікромеханічного датчика. Проведено аналіз динамічних похибок вимірювання прискорення. Показано, що похибка вимірювання лінійного прискорення містить дві складові: перша – динамічна та друга, обумовлена обертанням основи, а також лінійним прискоренням, що діє в напрямку первинних коливань. Проведений аналіз діапазонів вимірювання прискорення та кутової швидкості підтверджує можливість використання таких датчиків на маневрених об'єктах. Показано, що відношення коефіцієнтів передачі по кутової швидкості і прискоренню істотно залежить від амплітуди і частоти первинних коливаньПосилання
Chernyak N. G., Mukhoyedy N. A. Building an inertial sensor for the measurement of linear accelerations and angular rates of fatal machines. Technology and design of electronic equipment. 2001, no 6, р. 39. (in Russian)
Budkin V. L., Parshin V. A., Prozorov S. V. , Salomatin A. K. and other. Inertial sensors for navigation and orientation. Access: - http://www.microsystems.ru/files/publ/6.htm (in Russian).
ADXRS150 ±150°/s Single Chip Yaw Rate Gyro with Signal Conditioning.: access mode. -
http://www.analog.com/static/imported-files/data_sheets/adxrs150.pdf
Utility model patent; № 61843 micromechanical gyroscope, date 25.07.2011. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.