МОДЕЛЮВАННЯ ДИНАМІКИ РУХУ НИЖНІХ КІНЦІВОК ЛЮДИНИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.48(2).2014.36066Ключові слова:
моделювання, нижні кінцівки, рівняння руху, пружні деформації, графічна візуалізаціяАнотація
Розглядається питання створення моделі динаміки руху нижньої кінцівки людини. Для отримання цієї моделі побудована система диференціальних рівнянь, з використанням загальних формул динаміки, що моделюють двоногу ходу п’ятиланкового стрижневого механізму з деформуючими елементами структури. Наближене рішення зворотної задачі динаміки дозволяє шукати рішення задачі керованого руху (прямої задачі), використовуючи знайдені оцінки. Щоб отримати модель, подібну реальній системі, враховується деформація ланок, час та моменти інерції. Розроблена методика графічної візуалізації рухів людини при ходьбі з використанням сучасних методів. Розглянуто приклад розв’язання даної задачі з використанням пакету «Mathematica 7.0». На основі проведеного аналізу зроблено висновок про можливість використання запропонованого методу для моделювання динаміки руху нижніх кінцівок.
Посилання
Bernshtein, N.A. (2001), Izbrannye trudy po biomekhanike i kibernetike [Selected papers on biomechanics and cybernetics], SportAkademPress, Moscow, Russia. (in Russian)
Novozhilov, I.V., Kruchinin, P.A., Kopylov, I.A. (2001), Matematicheskoe modelirovanie sgibatel'no-razgibatel'nykh dvizhenii nizhnikh konechnostei pri izmenenii vertikal'noi pozy cheloveka [Mathematical modeling of flexion-extension movements of the lower limbs when the human vertical posture], Izd-vo mekhaniko-matematicheskogo fakul'teta, Moscow, Russia. (in Russian)
Chigarev, A.V., Myhasev, G.Y., Borisov, A.V (2010), Byomehanyka [Biomechanics], Izd Grevtsova, Minsk, Belarus. (in Russian)
Borisov, A.V. (2009), Modelirovanie oporno-dvigatel'nogo apparata cheloveka i primenenie poluchenykh rezul'tatov dlya razrabotki modeli antropomorfnogo robota [Design of locomotorium of man and application of the got results for development of model of anthropomorphous robot], Sputnik +, Moscow, Russia. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.