ПОЄДНАНЕ ВИКОРИСТАННЯ МІКРОХВИЛЬОВОЇ РЕЗОНАНСНОЇ ТЕРАПІЇ (МРТ) І ПОЛЯРИЗОВАНОГО СВІТЛА ПРИ ЛІКУВАННІ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ІІ ТИПУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.48(2).2014.36064Ключові слова:
мікрохвильова резонансна терапія, поляризоване світло, цукровий діабет 11 типу, апарати, мікрохвильовий радіометрАнотація
В роботі проаналізовані результати використання МРТ, а також поєднаного застосування МРТ та поляризованого світла в комплексній терапії 60 хворих з діагнозом цукровий діабет ІІ типу. Курс лікування складав 12-15 сеансів. Для лікування використовувались шумові генератори LAD АММ 2101» і «Порог-3» (Украина) та лампа поляризованого світла «Біоптрон» (Швейцарія). Вплив МРТ проводився на біологічно активні точки на меридіанах печінки, шлунку,мочового міхура, селезінки, підшлункової залози.
З IV-V сеансів загальний стан пацієнтів покращився, відмічалося підсилення пульсового кровотоку, припинення судом, незначне збільшення рухливості ніг, проходило відторгнення ділянок некрозу в області ішемічних виразок, купіровались запальні явища навкруги них – набряк тканин, гіперемія шкіри, біль, інфільтрація.
На кінець лікування у 8 хворих (26,6%) основної групи ( при лікуванні МРТ+ поляризоване світло) знизився рівень цукру крові від 11,4 ммоль/л до 8,7.ммоль/л і у 8 пацієнтів із 10, відібраних з ішемічними виразками повне заживлення з переходом в фазу регенерації. В контрольній групі хворих (МРТ) у 5 пацієнтів (16,6%) зниження рівня цукру крові від 11,6 ммоль/л до 9,1.ммоль/л, а заживлення виразки у 5 пацієнтів із 30 (16,6%), 3 хворих із контрольної групи та 1 пацієнта із основної було направлено на хірургічне лікування.
Відмічено, що поєднане використання МРТ та поляризованого світла підсилює лікувальний ефект в 2-3 рази, скорочує час лікування на 4-5 днів, значно прискорюються регенеративні процеси.
Посилання
Sitko S. P., Mkrtchyan L. N. Vvedenie v kvantovuyu meditsinu. Kiev, Pattern Publ., 1994. 146 p. (In Russian)
Efimov A. S., Ugarov B. N., Epshteyn E. V., Efimov D. A. Vliyanie MRT na nekotoryie klinicheskie i metabolicheskie pokazateli u bolnyih saharnyim diabetom. Ter. Arhiv, 1991, no 10, pp. 51-54. (In Russian)
Efimov D. A. Issledovanie mehanizma deystviya MRT u bolnyih s diabeticheskimi angioneyropatiyami. Fizika zhivogo, 1999, vol. 7, no 2, pp.66-69. (In Russian)
Zubkova S. T. Nekotoryie aspektyi diagnostiki i lecheniya diabeticheskih angiopatiy. Kyiv: Institut endokrinologii i obmena veschestv AMN Ukrainyi. 2003.
Sitko S. P., Skripnik Yu. A., Yanenko A. F. Apparaturnoe obespechenie sovremennyih tehnologiy kvantovoy meditsinyi. Kyiv, FADA, LTD Publ., 1999. 199 p. (In Russian)
Yanenko O. P., Kutsenko V. P., Peregudov S. M. Elektronna aparatura lIkuvalno-dIagnostichnih tehnologIy: navchalniy posIbnik. Donetsk, IPShI Nauka i osvita Publ., 2011. 212 p. (In Ukrainian)
Gulyar S. A., Limanskiy Yu. L., Tamarova Z. A. Analgeticheskie effektyi BIOPTRON–PAYLER-sveta. Praktika lIkarya, 1999, no 4, pp. 21-23. (In Russian)
Gulyar S. A., Kutsenko V. P., Limanskiy Yu. P., Matsibura A. P., Tamarova Z. A., Rudenko I. V., Yanenko A. F. Nalichie mikrovolnovoy komponentyi v izluchenii svetoterapevticheskih apparatov. Materialyi 14-oy mezhdunarodnoy konferentsii „SVCh-tehnika i telekommunikatsionnyie tehnologii” (KryiMiko-2004). Sevastopol, 2004. pp. 719-720. (In Russian)
Kolesnik Yu. M., Abramov A. V., Vasilenko G. V. Arhiv patologii, 1992. (In Russian)
Vartanyan N. L., Solomina A. A. Problemyi endokrinologii, 2000. (In Russian)
Novosti meditsinyi i farmatsii, 2003, no 4. (In Russian)
Zdorove Ukrainyi, 2003. (In Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.