ДІАГНОСТИКА АДАПТИВНИХ РЕЗЕРВІВ ЛЮДИНИ ЗА ДАНИМИ ПУЛЬСОМЕТРІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.48(2).2014.36063Ключові слова:
діагностика, функціональний стан, пульсова хвиля, біологічний вік, індекс формиАнотація
Проаналізовані критерії кількісної оцінки функціонального стану людини. Обґрунтовано необхідність комплексного критерія з урахуванням параметрів мікроциркуляторної системи кровообігу на засадах пульсометрії. Описана архітектура комплексу. Запропонований метод реєстрації та обробки даних пульсометрії. Запропонований кількісний критерій оцінки функціонального стану серцево-судинної системи – індекс форми пульсової хвилі (ІФПХ). Наведені результати досліджень ІФПХ для груп обстежуваних різного віку і статі. Запропонований кількісний критерій R для оцінки адаптивних резервів обстежуваних. Наведені норми R з урахуванням віку і статі людини.Посилання
Amosov N. M. Moya sistema zdorovya. [My Health System]. Kyiv, Zdorovya Publ., 1977, 85 p. (in Russian).
Kerdo I. Ein aus Daten der Blutzirkulation Kalkulierter Index zur Beurteilung der Vegetativen Tonuslage. Acta neyrovegetativa. – 1966. – Bd. 29. – № 2, pp. 250 – 268 (in German).
Arinchin N. I., Borisevich G. F. [Mikropump activity of skeletal muscle in their tension], Mikronasosnaya deyatelnost skeletnykh myshc pri ikh rastyazhenii. Minsk, Science and technique Publ. 112 p. (in Russian).
Tsydypov Ch. C. and oth. Pulsovaya diagnostika tibetskoy mediciny.[ Pulse wave diagnostic of Tibet medicine]. Novosibirsk, Nauka Publ., 1988, 133 p. (in Russian).
Zubchuk V. I., Delavar-Kasmai M., Kreshchuk V. A. [Information support of pulse wave diagnostic]. Informacionnoe obespechenie pulsodiagnostiki. Electronics and communication. The thematic issue of "Problems of electronics" Part 2, 2005, pp. 120 – 124. (in Russian).
Zaporozhko I. A., Zubchuk V. I., Nastenko E. A. Plethysmography analysis according to age and genders. Proceedings of 7th Annual Conference “Science and Art for Advancement in Medicine, March 30 – April 1, 2012. Budapest, Hungary.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.