МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ МЕТАМАТЕРІАЛІВ ТА АНАЛІЗ ЇХ ОПТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.48(2).2014.36043Ключові слова:
негативний показник заломлення, лівосторонні метаматеріали, фрактальне розбиттяАнотація
У даній роботі досліджувалися сітчасті метаматеріали з розробленою геометрією одиничної комірки на основі фішнет метаматеріала.В ході роботи були визначені смуги негативного показника заломлення в ближньому інфрачервоному та видимому діапазоні. Спостерігалося лінійне зміщення спектральних особливостей в довгохвильову область із збільшенням порядку фрактального розбиття. Отримані при математичному моделювання лінійні залежності пікових значень негативного показника заломлення(НПЗ) від геометричних параметрів метаматеріалів можуть використовуватися для коректування спектральних позицій оптичних функцій у постановці сітчастих метаматеріалів з даними функціональними характеристиками. Обговорювалися перспективи застосування розглянутих метаматеріалів в оптичних пристроях - фільтрах, лінзах , модуляторах і т. д. , а також високочутливих датчиках тиску, біологічних і хімічних сенсорах з можливістю дистанційного перешкодостійкого управління.Посилання
Xiao, S. et al. Yellow-light negative-index metamaterials. Optics letters. 2009, Vol. 34, №22, pp. 3478–3480.
Johnson, P.B. & Christy, R.W. Optical Constants of the Noble Metals. Physical Review B. 1972. Vol. 6, №12, pp. 4370–4379.
Drachev, V.P. et al. The Ag dielectric function in plasmonic metamaterials. Optics express. 2008, Vol. 16, №2, pp. 1186–1195.
Smith, D.R. et al. Electromagnetic parameter retrieval from inhomogeneous metamaterials. Physical Review E. 2005, Vol. 71, №3, pp. 036617.
Chen, X. et al. Robust method to retrievethe constitutive effective parameters of metamaterials. Physical Review E. 2004, Vol. 70, №1, pp. 016608.
García-Meca, C. et al. Double-negative polarization-independent fishnet metamaterial in the visible spectrum. Optics letters. 2009, Vol. 34, №10, pp. 1603–1605.
Nikolaenko, A.E. et al. Carbon Nanotubes in a Photonic Metamaterial. Physical ReviewLetters. 2010, Vol. 104, №15, pp. 153902.
Penciu, R.S. et al. Magnetic response ofnanoscale left-handed metamaterials. Physical Review B. 2010, Vol. 81, №23, pp. 1–11.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.