МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ОПТИМАЛЬНОГО ВИТОКУ НАДЛИШКОВОСТІ СЕРЕДОВИЩА ЧЕРЕЗ ДИФУЗОР
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.48(2).2014.36036Ключові слова:
метод регулювання, дифузор, дифузор оптимального обтікання потоком, реактивний двигунАнотація
В сучасній газовій та рідинній динаміці існує проблема забезпечення регульованих газових та рідинних витоків через дифузор малої енергоємності. Це стосується систем аналізу та систем забезпечення процесів у пневмо гідравліці та в сфері створення рушіїв малої потужності. На основі аналізу стану процесу витоку надлишкового середовища із обмеженого об’єму через дифузор рекомендовано методику розрахунку дифузора оптимального обтікання потоком. Проаналізовані універсальні конструкції регульованих сопел. Запропоновано конструктивне рішення регулювання процесу витоку надлишкового середовища формою та розмірами дифузору. Розроблено оптимальний дифузор з універсальним регулятором-подовжувачем витоку на базі комбінованого дифузора-напівсопла.Посилання
Landau L. D., Lifshit͡s E. M. Teoreticheskai͡a fizika. Izdanie 5-e. T. VI. Gidrodinamika. 2006. 736 s. (In Russian)
Idel'chik I. E. Spravochnik po gidravlicheskim soprotivlenii͡am, pod red. M. O. Shteĭnberga. 3-e izd., pererab. i dop. Moscow, Mashinostroenie Publ., 1992. 284 p. (In Russian)
Abiant͡s L. P. Reaktivnye dvigateli i vysokie skorosti. Moscow, Mashinostroenie Publ., 1978. 178 p. (In Russian)
Ivanova T. M., Kuznet͡sov I. D., Chisti͡akov V. S. Teplotekhnicheskie izmerenii͡a i pribory. Moscow, Ėnergoatomizdat Publ., 1984. 250 p. (In Russian)
Chisti͡akov S. F., Radun D. V. Teplotekhnicheskie izmerenii͡a i pribory. Moscow Ėnergii͡a Publ., 1972. 327 p. (In Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.