ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕМПЕРАТУРНИХ ЕФЕКТІВ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ СПЕКТРІВ ФОТОЕЛЕКТРИЧНИМИ ДЕТЕКТОРАМИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.48(2).2014.36034Ключові слова:
атомно-емісійна спектроскопія, темновий струм, CCD детектор, температурні дослідженняАнотація
В статті представлені результати дослідження деяких характеристик темнового струму фотодекторних лінійок спектрометрів в залежності від температури. Вони підтверджують можливість визначення температури фотодетекторів програмними методами на основі одержаних при елементному аналізі даних без змін та переробки електротехнічної частини вимірювальної системи. Це дозволить компенсувати вплив деяких зовнішніх факторів та покращити точність аналізів в лабораторних та заводських умовах.Посилання
TOSHIBA CCD LINEAR IMAGE SENSOR TCD1304AP Datasheet.
V.A. Yegorov, S.A. Yegorov. Automated atomic-emission spectrometer. Science and innovations. Kyiv. Akademperiodyka, v.4. №2. 2008, p.33-39. (in Russian)
I.Malyshev. Vvedenie v jeksperimental'nuju spektroskopiju.- M.: Nauka, 1979. 480 s. (in Russian)
A.Yegorov, V. Yegorov, S. Yegorov. Subpixel detection in the registration of spectrum images by photodiode structures. . “Radiophysics and Radioastronomy”. Kharkov. Radioastronomical Institute of National Academy of Sciences of Ukraine. 2009, v.14, №1, p. 77-83.
Yegorov A.D., Yegorov V.A., Yegorov S.A, Zdor E.V. The photometry of emission optical spectrum by line image sensors. “Radiophysics and Electronics”. Kharkov: Institute Radiophysics and Electronics of National Academy of Sciences of Ukraine - 2002, v.7, №2, p.422-425. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.