ОПТИЧНА СИСТЕМА ВИЗНАЧЕННЯ КООРДИНАТ ПЕРЕТВОРЮВАЧА З ВИКОРИСТАННЯМ ПЗЗ МАТРИЦЬ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.48(2).2014.36033Ключові слова:
просторові координати, фотоприймач, вимірювальний перетворювачАнотація
У статті розглянуто метод визначення просторових координат вимірювального перетворювача дефектоскопа з використанням оптичних систем. В якості чутливих елементів оптичних систем запропоновано використати прилади з зарядовим зв’язком (ПЗЗ). Показано переваги використання цих приладів у оптичних системах, а також обґрунтовано їх просторове розташування відносно один одного. Проведені дослідження на експериментальному стенді дозволили визначити фактори, які впливають на похибку визначення просторових координат даним методом. Запропонований метод дозволяє автоматизувати процес контролю і сформувати в пам’яті портативного комп’ютера формуляр з відображенням картини виконаної операції в просторових координатах положення перетворювача дефектоскопа, а також відображувати місцезнаходження знайденого дефекту. Отримані незалежно від дефектоскопіста відображення виконаного контролю шляхом сканування поверхні об’єкту вимірювальним перетворювачем є об’єктивним документом, що підтверджує виконання контролю. Наявність такого документу дозволяє оцінити якість проведеного контролю та забезпечує об’єктивність оцінки отриманих результатів.
Посилання
Albert S. Birks. Nondestructive Testing Handbook. Second / Albert S. Birks, Robert E. Green. – ASNDT 1991. – Edition. Vol. 7. – P. 451.
Gurin S. A. Skanery-defektoskopy. V mire nerazrushajushhego kontrolja, 2004, vol. 24, no 2, pp. 31–33. (In Russian)
Gorbatov A. A., Rudashevskij G. E. Akusticheskie metody izmerenija rasstojanij v vozdushnoj brede. Moscow, Jenergoizdat Publ., 1981, pp. 115 – 201. (In Russian)
Mayevs`ky`j S. M., Syeryy K. M. Bezkontaktna sy`stema vy`znachennya koordy`nat vy`miryuval`nogo peretvoryuvacha defektoskopu // Texnichna diagnosty`ka ta nerujnivny`j kontrol`. Kyiv, NAN Ukrayiny` Publ., Y`EZ im. Ye. O. Patona, 2012, no 4, pp. 20-23. (In Ukrainian)
Arhangel'skij A.Ja. Programmirovanie v C++Builder 6. – Moscow: BINOM Publ., 2003. 467 p. (In Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.