МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОВІЗІЙНОГО ПРИЛАДУ СПОСТЕРЕЖЕННЯ З МІКРОБОЛОМЕТРИЧНОЮ МАТРИЦЕЮ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.48(2).2014.36020Ключові слова:
мінімальна роздільна різниця температур, мінімальна виявлювальна різниця температур, мікроболометрична матрицяАнотація
Тепловізійні прилади спостереження використовуються для вирішення широкого кола задач військового призначення, тому при їх розробці оцінка характеристик грає важливу роль. Метою статті є розробка математичної моделі процесу формування сигналу на виході мікроболометричної матриці тепловізійного приладу спостереження, що враховує параметри об’єкту, фону, атмосфери, оптичної системи і приймача випромінювання. На основі отриманої моделі виконується розрахунок основних узагальнених характеристик приладу: еквівалентної шуму різниці температур, мінімальної роздільної різниці температур і мінімальної виявлювальної різниці температур.
Аналіз результатів досліджень показав, що покращити характеристики тепловізійного приладу можна використанням чутливої мікроболометричної матриці та зменшення її частоти кадрів. Також для покращення просторової та енергетичної роздільної здатності тепловізійного приладу доцільно зменшувати розмір пікселя мікроболометричної матриці.Посилання
Kozintsev V. I., Orlov V. M., Belov M. L., Gorodnichev V. A., Strelkov B. V. Optiko-elektronnye sistemy ekologicheskogo monitoringa prirodnoi sredy [Optical-electronic systems of environmental monitoring of the natural environment]. Moscow, Bauman MSTU Publ., 2002. 528 p. (In Russian)
J. L. Tissot. IR detection with uncooled focal plane arrays. State-of-the art and trends. Opto-Electron. Rev., 2004, no 12, pp. 105-109.
Kolobrodov V. G., Likholit M. I. Proektyvann’a teploviziynuh ta televiziynuh sustem sposterejenn’a: Tutorial, K.: NTUU “KPI”, 2007. –364 p. (In Ukrainian)
W. L. Wolf, Introduction to Infrared System Design., SPIE Optical Engineering Press, 1996, 132 p.
G. C. Holst, Electro-optical imaging system performance, 2nd ed. Winter Park, Florida: JCD Publishing, 2000, 438 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.