ОЦІНКА МЕТОДИК ВИРОБНИЧОЇ КАЛІБРОВКИ МІКРОМЕХАНІЧНИХ АКСЕЛЕРОМЕТРІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.48(2).2014.36018Ключові слова:
калібровка, метод найменших квадратів, методика тестових поворотів, методика групового урахування аргументівАнотація
Визначена модель вихідного сигналу за методом групового урахування аргументів (МГУА). Розглянуто дві основні методики виробничого калібрування: методика тестових поворотів та методика на основі методу найменших квадратів (МНК). Виконано порівняння ефективності методик калібрування для структури моделі, обраної за допомогою МГУА.
Проаналізовано переваги та недоліки методик. Для ідентифікованої моделі датчиків наведені дані калібрування для акселерометрів Сolibrys MS 9002.d. Оцінені похибки датчиків.
Посилання
Avrutov V. V., Bondar P. M., Meleshko V. V. Mіkromexanіchnі akselerometri ta yich viprobuvannya: navch. posіbnik [Micromechanical accelerometers and their testing: tutorial]. Kyiv, Kornіjchuk Publ., 2008, 62 p. (In Ukrainian)
Zajchenko Yu. P. Osnovi proektuvannya іntelektual'nix sistem: navchal'nij posіbnik [Fundamentals of intelligent systems: tutorial]. Kyiv, Vidavnichij Dіm «Slovo» Publ., 2004, 35 p. (In Ukrainian)
Talanchuk P. M., Rushhenko V. T. Osnovy teorii i proektirovaniya izmeritel'nyx priborov: uchebnoe posobie dlya studentov vuzov, obuchayushhixsya po special'nosti "Priborostroenie" [Fundamentals of the measurement devices theory and design: tutorial]. Kyiv, Vishha shkola Publ., 1989, 454 p. (In Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.