ПАНДАННА ЗОНА ШОРСТКОСТІ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ОБ’ЄКТУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.47(1).2014.35788Ключові слова:
мікроповерхня деталі, макроповерхня деталі, панданна зонаАнотація
У статті розглядається поняття панданної зони різального інструмента і деталі, що є зоною, у якій відбуваються процеси руйнування надлишкової маси та процеси торкання деталі вимірювальними інструментами. Метою роботи є обґрунтування явища виникнення панданної зони типових різальних інструментів у металообробці. Визначення поняття панданної зони інструмента є авторське дослідження. Оскільки інструмент виконує низку специфічних рухів у просторі, він має просторовий об’єм відповідно траєкторії руху, форма та параметри якого повинні відповідати технологічним задачам формотворення деталі. Якщо не виконуються ці умови, то верстат або не виконує свої технологічні завдання, або це призводить до аварійної ситуації. Тому виникає необхідність врахувати дефекти шорсткості, геометрію та ексцентриситет інструмента, оскільки неможливо передбачити ці параметри заздалегідь і провести дослідження панданної зони елементарних технологічних об’єктів, що мають чіткий математичний опис своєї геометрії.
Посилання
Mi͡agkov V. D., Paleĭ M. A., Romanov A. B., Braginskiĭ V. A. Dopuski i posadki: Spravochnik v 2-kh chasti͡akh [Limits and fits: Handbook in 2 parts]; 5-oe izd., pererab. i dop. Leningrad, Mashinostroenie. Leningradskoe otd., 1978. 544 s., il.
I͡Aminskiĭ V. I. Vzgli͡ad v mikromir: ot atoma i molekul – do zhivykh kletok. http://www.nanoscopy.org/ebook/Pag09_12.html.
Epifanov V. V. Fizika tvërdogo tela [Solid State Physics]. Moscow, Vysshai͡a shkola, 1965. 276 s.
I͡Avorskiĭ B. M., Detlaf A. A. Spravochnik po fizike [Handbook of Physics]. – Moscow, Fizmatgiz, 1968. 940 s., il.
Ch. Kittel'. Vvedenie v fiziku tverdogo tela [Introduction to Solid State Physics]; per. s 4-go amer. izd. A. A.Guseva i A. V. Pakhneva; pod. obshcheĭ redakt͡sieĭ A. A.Guseva. Uchebnoe rukovodstvo. Moscow, Glavn. red. fiz.-mat. lit-ry izd-va «Nauka», 1978.
Pavlovs′kyĭ M. A. Teoretychna mekhanika [Theoretical mechanics textbook]: pidruchn. Kyiv, Tekhnika, 2002. 512 s., il.
Bronshteĭn I. N., Semendi͡aev K. A. Spravochnik po matematike dli͡a inzhenerov i uchashchikhsi͡a vtuzov. 13-e izd., ispravl. [Handbook of mathematics for engineers and students of technical colleges]. Mjscow, Nauka. Gl. red. fiz.-mat. lit., 1986. 544 s.
Kragel'skiĭ I. V. Trenie i iznos [Friction and wear]; 2-e izd., pererab. i dop. – M.: Mashinostroenie, 1968. 480 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.