КІЛЬКІСНА ОЦІНКА ЯСКРАВОСТІ СЦИНТИГРАФІЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ КІСТОК
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.47(1).2014.35786Ключові слова:
гамма-камера, метастази, остеосцинтиграфія, палітра, яскравістьАнотація
В практичній медицині наявність або відсутність онкологічних змін при сцинтиграфії кісток вирішується на основі якісних показників радіонуклідного дослідження. Проте підвищення метаболічної активності може бути наслідком як пухлинного процесу, так і запального захворювання або травми, тому при незначному накопичені РФП лише за якісними показниками важко визначити характер враження. В таких випадках необхідно проводити диференціальну діагностику. Але існуючі методики аналізу остеосцинтиграм мають недостатньо високу специфічність та точність діагностики. Тому завданням роботи була розробка кількісної оцінки якісних показників сцинтиграм для діагностики метастазів в кістки хворих на рак. Для цього зроблений аналіз різних палітр сцинтиграфічних зображень кісток за яскравістю та контрастністю і визначено характерні типи палітр. В результаті дослідження одержані оригінальні дані з радіологічних досліджень для підвищення ефективності діагностики наявності метастазів раку в кістки.
Посилання
Kasatkin Yu. N., Potsybina V. V., Levchuk D. I. [Bone scintigraphy in systemic lesions of the musculoskeletal system: parameters, norms, problems of visualization and analysis]. RADIOLOGIYA – PRAKTIKA, 2003, no 3, pp. 31–37.
Lishmanova Yu. B., Chernova V. I. [Radionuclide diagnosis for practitioners]. Tomsk, STT, 2004. 394 p.
Apolihin О. I., Sivkov А. V., Oschepkov V. N. [New radiopharmaceutical 99mTc Rezoskan in the diagnosis of pathological changes of the skeleton in patients with prostate cancer]. Eksperimentalnaya i klinichaskaya hirurgiya, 2010, no 1. http://ecuro.ru/article/novyi-radiofarmatsevticheskii-preparat-rezoskan-99m-tc-v-diagnostike-patologicheskikh -izmene.
Savin S. Z., Kosykh N. E., Vlasenko V. D. [Technology for scoping skeletal metastatic lesions according to planar scintigrams].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.