МОНІТОРИНГ ЗМІНИ ТЕМПЕРАТУР ПРИ ЛАЗЕРНІЙ ТЕРАПІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.47(1).2014.35783Ключові слова:
тепловізор, лазерна терапія, інфрачервоне теплобачення, абсолютне значення температури, біологічні системиАнотація
Неінвазивна діагностика має ряд переваг, які надають можливість використовувати її в багатьох випадках при виявленні патологічних новоутворень. У статті наведено переваги та недоліки поширених методів діагностики та приділено увагу саме термографії, оскільки вона є найбільш безпечним методом отримання даних про стан біологічних об’єктів, встановлено можливість моніторингу температурних змін при проведенні лазерної терапії за допомогою тепловізора.
Приведені результати дослідження впливу лазерного випромінювання на біологічні тканини, які отримані за допомогою інфрачервоної термографіїї. Встановлені залежності підвищення температури під опромінення від часу впливу та від температури оточуючого середовища відповідно до них побудовані математичні моделі.
Посилання
Giraev K. M., Ashurbekov N. A., Kobzev O. V. Opticheskie issledovanija biotkanej: opredelenie pokazatelej pogloshhenija i rassejanija. Pis'ma v ZhTF, 2003, vol. 29, no 21, pp. 48.
Akіmov Є. B., Andrєєv P. S., Kalenov Ju. N., Kіrdіn A. A. and etc. Temperaturnij portret ljudini і jogo zv'jazok z aerobnoju aktivnіstju i rіvnem laktatu v krovі. Fіzіologіja ljudini, 2010, vol. 36, no 4, pp. 89 – 101.
Vajner B. G. Matrichnoe teplovidenie v fiziologii: Issledovanie sosudistyh reakcij, perspiracii i termoreguljacii u cheloveka. Novosibirsk, Izd-vo SO RAN, p. 96.
Instrukcija po prohozhdeniju kompjuternoj termografi [Jelektronnyj resurs]. – Rezhim dostupa: http://scanlife.com.ua/ru/scans/ct/instruction.
Vejko V. P., Shahno E. A. Sbornik zadach po lazernym tehnologijam. Izd. 3-e, ispr. I dopoln. – St.Peterburg, SPbGU ITMO, 2007. pp. 8 – 11, 30 – 32.
Tereshhenko M. F. Jakubovs'kij S. P. Ocіnka ta kontrol' efektivnostі vplivu na bіologіchnij ob’єkt lazernim vipromіnjuvannjam. Vіsnik NTUU «KPІ». Serіja priladobuduvannja, 2012, Vip. 44, pp. 90 – 97.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.