DOI: https://doi.org/10.20535/1970.47(1).2014.35652

ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ЗАХИСТУ РЕЗЕВУАРІВ ВІД ВІТРОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ. ЧАСТИНА 2. МОДЕЛЮВАННЯ ВІТРОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ

Sergiy Tsybulnik

Анотація


Особливістю імітаційного моделювання є те, що імітаційна модель дозволяє відтворювати об'єкти, що моделюються, із збереженням послідовності чергування у часі подій, що відбуваються в системі, тобто динаміки взаємодії. Завдяки своїм перевагам імітаційне моделювання було обрано основним засобом дослідження. Моделювання вітрового навантаження на резервуар з дизельним паливом проходило в програмному комплексі ANSYS. Проведено моделювання з використанням грубої сітки для вибору оптимальних розмірів і місця установки обтічника. Проведено моделювання з використанням більш якісної сітки для двох обраних обтічників. Побудовано графіки, що зображують ефективне зниження тиску на поверхню резервуара при швидкостях вітрового потоку від 2.5 м/с до 67.5 м/с при використанні обтічників. Показано, що ефективність досліджених обтічників складає 40-60% в залежності від їх форми, розмірів та місця установки. В подальшому планується проведення структурного аналізу для виявлення найбільш якісного матеріалу обтічників з урахуванням співвідношення ціна/якість.


Ключові слова


вертикальний сталевий резервуар; геометричне моделювання; вітрове навантаження

Повний текст:

PDF

Посилання


Tsybulnik S. A. Bulletin of National Technical University of Ukraine «Kyiv Polytechnic Institute» Series Instrument Making, 2013, no 46, pp. 80 – 85.

Nechaevskij A. V. Electronic Journal «System Analysis in Science and Education», 2013, no 2, pp.1-15.

Kiseljova M. V. Simulation of systems in the AnyLogic environment: teaching manual. Ekaterinburg, USTU-UPI, 2009, 88 p.

Supersonic turbulent jets with chemical reactions Web.

Acoustic calculation of room Web.

Computer experiment in solving problems of ecology of inland waters, Web.

Duhanov A. V., Medvedeva O. N. Simulation of complex systems: a course of lectures. Vladimir,Vladimir State University Publishing House, 2010, 115 p.

Bouraou N. I., Zsukovskiy Y. G., Kuzko A. V., Tsybulnik S. A., Shevchuk D. V., Bulletin of National Technical University of Ukraine «Kyiv Polytechnic Institute» Series Instrument Making, 2012, no 44, pp. 70 – 80.

The Replacement of Fuel Tanks at Vernadsky Station, Web. .
Copyright (c) 2020 Рівні права