ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ЗАХИСТУ РЕЗЕВУАРІВ ВІД ВІТРОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ. ЧАСТИНА 2. МОДЕЛЮВАННЯ ВІТРОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.47(1).2014.35652Ключові слова:
вертикальний сталевий резервуар, геометричне моделювання, вітрове навантаженняАнотація
Особливістю імітаційного моделювання є те, що імітаційна модель дозволяє відтворювати об'єкти, що моделюються, із збереженням послідовності чергування у часі подій, що відбуваються в системі, тобто динаміки взаємодії. Завдяки своїм перевагам імітаційне моделювання було обрано основним засобом дослідження. Моделювання вітрового навантаження на резервуар з дизельним паливом проходило в програмному комплексі ANSYS. Проведено моделювання з використанням грубої сітки для вибору оптимальних розмірів і місця установки обтічника. Проведено моделювання з використанням більш якісної сітки для двох обраних обтічників. Побудовано графіки, що зображують ефективне зниження тиску на поверхню резервуара при швидкостях вітрового потоку від 2.5 м/с до 67.5 м/с при використанні обтічників. Показано, що ефективність досліджених обтічників складає 40-60% в залежності від їх форми, розмірів та місця установки. В подальшому планується проведення структурного аналізу для виявлення найбільш якісного матеріалу обтічників з урахуванням співвідношення ціна/якість.
Посилання
Tsybulnik S. A. Bulletin of National Technical University of Ukraine «Kyiv Polytechnic Institute» Series Instrument Making, 2013, no 46, pp. 80 – 85.
Nechaevskij A. V. Electronic Journal «System Analysis in Science and Education», 2013, no 2, pp.1-15.
Kiseljova M. V. Simulation of systems in the AnyLogic environment: teaching manual. Ekaterinburg, USTU-UPI, 2009, 88 p.
Supersonic turbulent jets with chemical reactions Web. <http://www.cae-services.ru/data/41M.pdf>
Acoustic calculation of room Web. <http://www.cae-services.ru/data/275M.pdf>
Computer experiment in solving problems of ecology of inland waters, Web. <http://www.cae-services.ru/data/126M.pdf>
Duhanov A. V., Medvedeva O. N. Simulation of complex systems: a course of lectures. Vladimir,Vladimir State University Publishing House, 2010, 115 p.
Bouraou N. I., Zsukovskiy Y. G., Kuzko A. V., Tsybulnik S. A., Shevchuk D. V., Bulletin of National Technical University of Ukraine «Kyiv Polytechnic Institute» Series Instrument Making, 2012, no 44, pp. 70 – 80.
The Replacement of Fuel Tanks at Vernadsky Station, Web. <http://www.ats.aq/documents/ATCM30/ip/ATCM30_ip030_e.doc>.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.