ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ МЕТОДУ «ІНТЕГРУЮЧОЇ СФЕРИ» ТА ГОНІОМЕТРИЧНОГО МЕТОДУ ВИЗНАЧЕННЯ СВІТЛОВОГО ПОТОКУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.47(1).2014.35646Ключові слова:
світловий потік, інтегруюча сфера, гоніометрАнотація
В статті наведено опис методу «інтегруючої сфери» та гоніометричного методу визначення світлового потоку. Проаналізовані їх особливості, переваги та відмінність один від одного. Представлені та проаналізовані результати вимірювання світлового потоку зразків лампи розжарювання, світлодіодної лампи та компактної люмінесцентної лампи (КЛЛ) за допомогою цих двох методів.
Експериментальне порівняння цих методів визначення світлового потоку для зразків трьох ламп показали, що за швидкістю вимірювання метод «інтегруючої сфери» має явну перевагу над гоніофотометріческім методом.
Посилання
Zubkov D. P Honiometrychniy method of measuring light diodes. Light and energy, 2011, no 4, pp. 30 – 37.
GOST R 54350-2011: Lighting devices. Lighting requirements and test methods. Moscow, Publishing Standards, 2011. 37 p.
GOST 17616-82. Electric lamps. Methods of measurement of electrical and optical parameters. – Moscow, Publishing House of Standards, 1983. 50 p.
Gurevich M. Photometric (Theory, Methods and instrumentation ). Leningrad, Energoatomizdat, 1983. 272 p.
Industry certification Research Laboratory "Center for testing
and diagnostics of semiconductor light sources and lighting systems on their basis " of the Institute of Semiconductor Physics. V. Lashkarev to take measurements in the field and outside the scope of state metrological control, № 186-12 of 27 December 2012.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.