АНАЛІЗ ЕЛЕКТРОМАГНІТНО-АКУСТИЧНОГО ПЕРЕТВОРЮВАЧА З КУТОВИМ ВВЕДЕННЯМ ЗБУДЖЕННЯ УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ХВИЛІ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.47(1).2014.35622Ключові слова:
ЕМА, перетворювач, акустичний тиск, неруйнівний контроль, кутовий введення, ультразвукова хвиляАнотація
У статті розглянуто аналіз електромагнітно-акустичного (ЕМА) перетворювача з керованою кутовим введенням акустичної хвиль, виходячи з параметрів, що впливають на формування акустичної хвилі. Досліджено можливість кутового введення ультразвукової хвилі за допомогою системи паралельно розташованих ниток-випромінювачів. Встановлено залежність кута введення ультразвукової хвилі, від параметрів середовища контролю, відстані між нитками-випромінювачами, зсуву фаз між гармонійними струмовими сигналами, що подаються на сусідні випромінювачі і частоти гармонійного сигналу. За допомогою математичного моделювання досліджено вплив відстані від ниток-випромінювачів до поверхні об'єкта контролю. Показано різке зниження акустичного тиску, при збільшення відстані від ниток-випромінювачів до поверхні об'єкта контролю. Показано, що зміна кута, між ЕМА перетворювачем і поверхнею об'єкта контролю, призводить до значного погіршення збудження акустичної хвилі на поверхні об'єкта контролю.Посилання
Kljuev V. V., Sosnin F. R., Kovalev A. V. i dr; Pod red. V. V. Kljueva Moscow 3-e izd. isprt. i dop.,Mashinostroenie, 2005. 656 p.
Podoljan A. A. Metody i pribory kontrolja kachestva. – Ivano-Frankovsk: Izd-vo Iv.-Frankovs'kogo nac.tehn. un-ta nafti i gaza, 2006, Vip. 17, pp. 18 - 21.
Pat. na izobretenie 2327152 Rossijskaja Federacija, MPK (2006) G01N 29/04. Podoljan A. A,. opubl. 20.06.2008, bjul. № 17.
Tymchik G. S, Podolian A. A. Bulletin of National Technical University of Ukraine "Kyiv Polytechnic Institute" Series Instrument Making, 2013, Vip. 45, pp. 64 – 69.
Javorskij B. M., Detlaf A. A. Spravochnik po fizike. Dlja inzhenerov i studentov vuzov. Moscow, Nauka, 1978. 944 p.
Sazonov Ju. I., Shkarlet Ju. M. Defektoskopija, 1969, Vip. 5, pp. 2 – 6.
Malinka A. V., Drapkin I. A., Kolomoec N. T. Defektoskopija, 1972, Vip. 4, pp. 44 – 48.
Gluhov N. A., Bobrov V. T., Veremenko S. V. i dr. Defektoskopija, 1972, Vip. 4, pp. 39 – 45.
Capenko V. K., Kuc Ju. V. Osnovi ul'trazvukovogo nerujnіvnogo kontrolju: Pіdruchnik. – Kyiv, NTUU «KPI», 2010. 448 p.
Budenkov G. A., Kvjatkovskij V. N., Petrov Ju. V. Defektoskopija, 1974, Vip. 1, pp. 38 – 44.
Malinka A. V. Defektoskopija, 1979, Vip. 5, pp. 16 – 20.
Malinka A. V. Nevolin O. V., Pachkovskij L. S. Nerazrushajushhie fizicheskie metody i sredstva kontrolja. – Kishinev: VNIINK. – 1977. – d. 01/113. – S. 421 – 424.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.