СТЕНД ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ХАРАКТЕРИСТИК ІНТРАОКУЛЯРНИХ ЛІНЗ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.47(1).2014.35573Ключові слова:
інтраокулярна лінза, задня вершинна рефракція, ефективна фокусна відстаньАнотація
У зв’язку з постійним ускладненням конструкції інтраокулярних лінз, а також особливими вимогами до точності їх виготовлення, необхідно мати достатньо потужний інструмент для дослідження таких лінз. Тому постало завдання розробити новий прилад, який не поступається відомим аналогам та має значні переваги. Розглянуто декілька альтернативних методів для спрощення процедури вимірювань та обрано оптичну схему та конструкцію стенду. Запропоновано стенд для вимірювання характеристик інтраокулярних лінз, таких як задня вершинна рефракція, ефективна фокусна відстань, та роздільна здатність лінзи. Розроблений варіант стенду має ряд переваг відносно аналогічних, створених раніше. Насамперед це проста схема, за допомогою якої можна вимірюються характеристики не лише інтраокулярних лінз, а й звичайних дифракційних лінз. За необхідністю стенд можна трансформувати в компактний прилад, який би не поступався відомим аналогам. У результаті було успішно здійснено тестування оптичної системи приладу та здійснено роботу по створенню методичних матеріалів для роботи зі стендом. Нововведенням є використання USB-мікроскопа та розташування всіх елементів стенду на одній осі, що значно спрощує юстування приладу. Подальша робота спрямована на дослідження конкретних інтраокулярних лінз за допомогою створеного стенду.
Посилання
GOST R 51892-2002. Implantatyi oftalmologicheskie. Intraokulyarnyie linzyi. Chast 1. Terminyi i opredeleniya. Moskov: publishing standards, 2002.
Сhomutov V. N., Policsuk A. G. and Cerkasin V. V. Izmerenie difraktsionnoy effektivnosti DOE po mnogim poryadkam difraktsii. Computer optics, 2011, Vol. 35, no 2, pp. 196-202.
GOST R 52038-2003. Implantatyi oftalmologicheskie. Intraokulyarnyie linzyi. Chast 2. Opticheskie svoystva i metodyi ispyitaniy. Moskov: publishing standards, 2003.
150-А–1961 The US Military standard. Photographic lenses, § 5.1.1.7
Kirillovskijj V. K. and Tocilina T. V. Opticheskie izmereniya: uchebnoe posobie po laboratornomu praktikumu. Scientific and Technical Journal of Information Technologies, Mechanics and Optics. 2009.
“Supereyes Handheld Digital Microscope. User Manual (B005)”. Masteram-online.com. Masteram-online.com, 15 July 2013. Web. 30 February 2014.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.