СТЕНД ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ХАРАКТЕРИСТИК ІНТРАОКУЛЯРНИХ ЛІНЗ

Valentyn Kolobrodov, Evgenia Kuchugura

Анотація


У зв’язку з постійним ускладненням конструкції інтраокулярних лінз, а також особливими вимогами до точності їх виготовлення, необхідно мати достатньо потужний інструмент для дослідження таких лінз. Тому постало завдання розробити новий прилад, який не поступається відомим аналогам та має значні переваги. Розглянуто декілька альтернативних методів для спрощення процедури вимірювань та обрано оптичну схему та конструкцію стенду. Запропоновано стенд для вимірювання характеристик інтраокулярних лінз, таких як задня вершинна рефракція, ефективна фокусна відстань, та роздільна здатність лінзи. Розроблений варіант стенду має ряд переваг відносно аналогічних, створених раніше. Насамперед це проста схема, за допомогою якої можна вимірюються характеристики не лише інтраокулярних лінз, а й звичайних дифракційних лінз. За необхідністю стенд можна трансформувати в компактний прилад, який би не поступався відомим аналогам. У результаті було успішно здійснено тестування оптичної системи приладу та здійснено роботу по створенню методичних матеріалів для роботи зі стендом. Нововведенням є використання USB-мікроскопа та розташування всіх елементів стенду на одній осі, що значно спрощує юстування приладу. Подальша робота спрямована на дослідження конкретних інтраокулярних лінз за допомогою створеного стенду.


Ключові слова


інтраокулярна лінза; задня вершинна рефракція; ефективна фокусна відстань

Повний текст:

PDF

Посилання


GOST R 51892-2002. Implantatyi oftalmologicheskie. Intraokulyarnyie linzyi. Chast 1. Terminyi i opredeleniya. Moskov: publishing standards, 2002.

Сhomutov V. N., Policsuk A. G. and Cerkasin V. V. Izmerenie difraktsionnoy effektivnosti DOE po mnogim poryadkam difraktsii. Computer optics, 2011, Vol. 35, no 2, pp. 196-202.

GOST R 52038-2003. Implantatyi oftalmologicheskie. Intraokulyarnyie linzyi. Chast 2. Opticheskie svoystva i metodyi ispyitaniy. Moskov: publishing standards, 2003.

150-А–1961 The US Military standard. Photographic lenses, § 5.1.1.7

Kirillovskijj V. K. and Tocilina T. V. Opticheskie izmereniya: uchebnoe posobie po laboratornomu praktikumu. Scientific and Technical Journal of Information Technologies, Mechanics and Optics. 2009.

“Supereyes Handheld Digital Microscope. User Manual (B005)”. Masteram-online.com. Masteram-online.com, 15 July 2013. Web. 30 February 2014.
DOI: https://doi.org/10.20535/1970.47(1).2014.35573

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Copyright (c) 2018 Рівні права