МОДЕЛЬ ПОХИБКИ ОСЬОВОГО МІКРОМЕХАНІЧНОГО АКСЕЛЕРОМЕТРА В УМОВАХ ВІБРАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.47(1).2014.35554Ключові слова:
осьовий мікромеханічний акселерометр, просторова вібрація, постійна складова похибки ОМААнотація
Для осьового мікромеханічного акселерометра з пружним підвісом і зміщеним центром мас щодо геометричного центру проводиться побудова математичної моделі похибки в умовах просторової вібрації підстави. За основу виникнення похибки узятий ефект Максвелла-Капіци. Для побудови моделі похибки в аналітичному вигляді використовувався метод збурень. В якості малого параметра була введена величина характеризує прирощення моменту інерції обумовлене зміщенням центру мас щодо осі до величини відповідного осьового моменту інерції. Отримано компактна формула визначальна постійну складову похибки осьового мікромеханічного акселерометра (ОМА), при горизонтальному розташуванні осі чутливості в умовах гармонійної вібрації підстави. Дана формула добре узгоджується з результатами експериментів і чисельного моделювання. Проведено аналіз даної похибки на підставу формули і дані рекомендації з її мінімізації.Посилання
Raspopov V. Y, Turchaninov V. V., Ivanov V. Y. The influence of vibration on the three-axis micromachined accelerometer. Sensors and Systems, 2009, No 8, pp. 63 – 65.
Raspopov V. Y. Micromechanical devices: studies. allowance. Moscow, Mechanical Engineering, 2007. 400 p.
Nayfe A. H. Perturbation methods. Moscow, Myr, 1976. 386 p.
Mandelstam L. I. Lectures on the theory of vibrations. Moscow, Nauka, 1972. 471 p.
Instrument-making and automation. Directory in 5 volumes; ed. Gavrilov A. N. – M: Mechanical Engineering, 1964. – Vol. 2. – 596 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.