ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК ЛАЗЕРНОГО ГІРОСКОПА
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.47(1).2014.35548Ключові слова:
лазерний гіроскоп, варіація Аллана, вейвлет-перетворення, шум квантування, стохастичні процесиАнотація
Представлено метод дослідження характеристик лазерного гіроскопа, який полягає у поєднанні алгоритмів вейвлет-перетворення та варіації Алланa. Цей метод призначений для оцінки параметрів стохастичних процесів високоточного лазерного гіроскопа і складається з попередньої обробки даних, яка полягає у виключенні шуму квантування з вихідного сигналу датчика, отриманого при проведенні статичних випробувань лазерного гіроскопа і обчисленні варіації Аллана. Виділення шумової складової сигналу здійснюється за допомогою вейвлет- перетворення. Обчислення варіації Алана проводиться для сигналу без шуму квантування та виділеної шумовий складової окремоПосилання
Walid Abdel-Hamid. Accuracy Enhancement of Integrated MEMS-IMU/GPS Systems for Land Vehicular Navigation Applications. University of Calgary. Calgary, 2005. 232 p.
Wesley Teskey, Mohamed Elhabiby and Naser El-Sheimy, Sensors & transducers. Vol. 5 (2010). 75 p.
IEEE standard specification format guide and test procedure for single-axis interferometric fiber optic gyros. IEEE Std 952-1997 (1998).
Allan, D. Statistics of atomic frequency standards. Proceedings of the IEEE 54, 2 (1966). 230 p.
Tehrani, M. Ring laser gyro data-analysis with cluster sampling technique. Proceedings of the SPIE the International Society for Optical Engineering 412 (1983). 220 p.
Jakovlev A. N. Vvedenie v vejvlet preobrazovanija [Introduction to wavelet transform]. Novosibirsk: NGTU., 2003. 104 p.
Judin M. N. Vvedenie v vejvlet analiz [Introduction to wavelet analysis]. Moscow: geologorazv.akad., 2001. 72 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.