ВИЗНАЧЕННЯ КУТОВОЇ ШВИДКОСТІ ПОВОРОТУ ОБ'ЄКТУ ЗА ДОПОМОГОЮ ЕЛЕКТРИЧНОГО КОНТУРА
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.47(1).2014.35531Ключові слова:
електричний струм, електричний контур, опір провідника, кутова швидкість, контурний гіроскопАнотація
Описаний непрямий метод визначення кутової швидкості обертання об'єкту, що використовує вимірювання різниці опорів двох однакових круглих контурів із зворотною схемою підключення. Даний метод може бути використаний при створенні електричних контурних гіроскопів.
У основі методу лежить гіпотеза про інваріантність швидкості розповсюдження електричного струму в одному контурі. Якщо вихідний сигнал макету пропорційний кутовій швидкості основи, то масштабний коефіцієнт залежить від величини струму, числа витків і радіусу контуру, питомого опору матеріалу провідника, а також площі поперечного перетину провідника і швидкості розповсюдження електричного струму.
Розрахунки показують реальність виготовлення електричних контурних гіроскопівПосилання
Sagnac G. L’ether lumineux demontre par l’effect da vent relative d’ether dans un interferometre en rotation uniforme // Comptes Rendus de l’Acadamie des Science. – 1913, 157. - P.708.
Bernshtejn I. L. Opyt San'jaka na radiovolnah // Doklady AN SSSR, 1950. – t. 75. – № 5. – C. 635-638.
Mel'nikov L. A. Voprosy teorii i primenenija radiovolnovyh sverhvysokochastotnyh giroskopov / L. A. Mel'nikov, P. K. Plotnikov // XIX Sankt-Peterburgskaja Mezhdunarodnaja konferencija po integrirovannym navigacionnym sistemam. Sbornik materialov, 28-30 maja 2012. / SPb, CNII «Jelektropribor». – SPb., 2012. – s. 59-62.
Forder P. W. General relativistic electromagnetic effects in transmission line gyroscopes. Classical Quantum Gravity, 1986,Vol. 3, pp. 1125-1131.
Prosto i ponjatno o radiotehnike i radiojelektronike [Jelektronnyj resurs] / Rezhim dostupa: http://coolelectrics.ru/skorost-dvizheniya-elektronov.php
Kuz'michev V. E. Zakony i formuly fiziki: spravochnik. Kyiv, Nauk. dumka, 1989. 854 p.
Pat. Ukraїni № 82197 na korisnu model', MPK G01C 19/00. Sposіb viznachennja kutovoї shvidkostі / V. V. Avrutov; vinahіdnik ta vlasnik V. V. Avrutov. – zajavka № u201301354 vіd 05.02.2013; Patent opublіkovano 25.07.2013, Bjul. № 14/2013.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.