ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ГІРОМАГНІТНОЇ КУРСОВЕРТИКАЛІ ПРИ МАГНІТНИХ ЗБУРЕННЯХ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.47(1).2014.35504Ключові слова:
гіромагнітна курсовертикаль, корекція датчиків кутової швидкості, магнітні збуренняАнотація
Під час дії на гіромагнітну курсовертикаль магнітних збурень корекція датчиків кутової швидкості (ДКШ) за сигналами магнітометрів стає хибною. Виникає необхідність вимкнення магнітної корекції під час збурень. Недоцільним є вимкнення корекції при високочастотних магнітних збуреннях, а також вимкнення корекції на довгий час, що приводить до накопичення похибки. Необхідно знайти деякий компроміс у вимкненні магнітної корекції. З метою усунення вказаних недоліків, у даній роботі запропоновано алгоритм автоматичного вимкнення корекції ДКШ з використанням смугового фільтру та досліджено вибір параметрів цього фільтру. Представлено два підходи до вибору параметрів фільтру: для забезпечення заданої якості перехідного процесу та для забезпечення необхідної смуги пропускання. Наведено результати експериментальних досліджень курсовертикалі з використанням запропонованої методикиПосилання
Odincov A. A. [Theory and calculation of the gyroscopic instruments]. Kyiv, Vishcha shkola, 1985. 392 p.
Besekerskij V. A., Popov E. P. [The theory of automatic control systems]. Moscow, Nauka, 1975, 768 p. Print.
Iserman R. Digital control systems. Moscow: Mir, 1984, 541p. Print.
Nesterenko O. I. VIІI International Scientific and Technical Conference “Gyrotechnology, navigation, movement control and aerospace engineering”. Kyiv: NTUU “KPI”, 2011, 117-124 p.
Attitude and Heading Reference System datasheet, Web.
<http://www.inertiallabs.com/downloads/new/AHRS-Datasheet.rev1.5Oct2013.pdf>
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.