ФАНТОМНА МОДЕЛЬ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ВІРУСНИХ ОБ’ЄКТІВ ПРИ ПАНДЕМІЇ. ЧАСТИНА 1
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.59(1).2020.210038Ключові слова:
фантом, моделювання, поток частинок, розповсюдження потокуАнотація
Вступ. У статті йдеться про дослідження розповсюдження матеріальних частинок, як віруси, у просторі, визначення їх розмірних особливостей. Сучасна медицина стикається з проблемою діагностики інфекційних захворювань, а також визначення місця виникнення та характеру утворення вірусів, їх будови та характеру взаємодії з живими організмами. Ці проблеми уникнення пандемії є першорядними. Актуальність дослідження підтверджується необхідними вимогами до підвищення точності визначення реальних розмірів потоків.
Результати дослідження. Основною метою цього дослідження було створення моделі розповсюдження вірусів як матеріальних об’єктів у просторі, тобто геометричних параметрів їх зон присутності. Визначено загальну залежність кількості вірусів, які має можливість дифундувати у навколишній простір. Окрім того, створено модель визначення консервативних полів, які мають властивість силової дії, що співпадає з напрямком векторного поля. Водночас, польові структури материнського тіла можуть спотворюватися при взаємодії з полями інших материнських тіл та об’єктів. Отже, визначено розмір зони присутності вірусів у просторі навколо материнського тіла, тобто можливість визначитися з величиною радіуса, який окреслює зовнішній контур зони вірусної присутності.
Висновки. Отже, розглянуто особливості розповсюдження потоку вірусів у навколишньому просторі за ідеальних умов. Таким чином, обгрунтовано аналітичну фантомну модель розповсюдження потоку матеріальних частинок як абстрактних об’єктів. Запропоновано досліджувати аспекти утворення та поведінку вірусних потоків у просторово-часових координатах.Посилання
Brauer, Fred, and Carlos Castillo–Chavez, Mathematical models in population biology and epidemiology, vol. 40. New York: Springer, 2012.
V. N. Leonenko, Matematicheskaya epidemiologiya. Uchebno-metodicheskoye posobiye po vypolneniyu laboratornykh rabot. SPb, RF: Universitet ITMO, 2018. (in Russian)
M. Roberts, V. Andreasen, A. Lloyd, L. Pellis, ‘Nine challenges for deterministic epidemic models’, Epidemics, Mar 1; 10:49–53, 2015
Glenn E. Lahodny Jr., Linda J. S. Allen, “Probability of a disease outbreak in stochastic multipatch epidemic models”, Bulletin of mathematical biology, 75(7), рр. 1157-80, 2013 Jul. DOI: 10.1007/s11538-013-9848-z.
H. S. Tymchyk, V. I. Skytsiouk, T. R. Klotchko, Teoriya biotekhnichnykh obʺyektiv. Tom 1. Uzahalʹneni vlastyvosti biotekhnichnoho obʺyekta. Kyyiv, Ukrayina: NTUU"KPI", VPK "Politekhnika", 2016. (in Ukrainian)
H. S. Tymchyk, V. I. Skytsiouk, T. R. Klotchko, Teoriya biotekhnichnykh obʺyektiv. Tom 2. Dynamika polʹovykh vzayemodiy obʺyektiv. Kyyiv, Ukrayina: TOV «Interdruk», 2017. (in Ukrainian)
V. Ye. Kuz'michev, Zakony i formuly fiziki. Kií̈v, SSSR: Nauk. dumka, 1989. (in Russian)
Richard Feynman. The character of physical law, A series of lectures recorded by the ВВС at Cornell University USA, Cox and Wyman LTD London, 1965.
V. I. Skytsiouk, T. R. Klotchko, “Determination of the coordinates of the pathological zones in the mass of the biological object”, Microwave & Telecommunication Technology, (IEEE Хplore), vol. 2, 1083-1084, 2013.
L. A. Bulavin, D. A. Havryushenko. Molekulyarna fizyka: Pidruchnyk. Kyyiv, Ukrayina: ZNANNYA, 2006. (in Ukrainian)
I. N. Bronshteyn, K. A. Semendyayev. Spravochnik po matematike. Moskva, SSSR: Nauka, 1967. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.