АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ ПОКАЗАНЬ ВІД ПРИЛАДІВ ОБЛІКУ ЕНЕРГОНОСІЇВ. ЧАСТИНА 1
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.59(1).2020.210037Ключові слова:
прилад обліку, показання, передача показань, автоматизована система, імпульсний вихід, RS-232, RS-485, M-BusАнотація
чергу, викликає потребу фіксації і передачі показань обслуговуючим організаціям. Фіксація показань здійснюється безпосередньо приладом обліку, їх передача двома методами: вручну або автоматично. Перший метод має низку суттєвих недоліків, пов’язаних з регулярністю і тривалістю процесу, імовірністю внесення помилок на будь-якому етапі, де приймає участь людина, складністю або неможливістю доступу до вузла обліку. Другий – створення систем автоматизованої передачі показань, що повністю усуває зазначені проблеми.
Передача інформації передбачає наявність наступних компонентів: відправника; інформації, що передається; середовища передачі, придатного для пересилання даного повідомлення; отримувача. Саме ці складові обумовлюють структуру систем автоматизованої передачі даних. Залежно від технологій і використовуваних передавальних середовищ зазначені системи умовно поділяються на дротові і бездротові.
Історично склалось так, що епоха автоматичного зчитування показань з лічильників розпочалась саме з дротових систем, які досі широко застосовуються завдяки високим завадостійкості та захищеності даних, надійності і незалежності від погодних умов.
У статті розглянуто дротові технології, що набули застосування для створення автоматизованих систем передачі показань від приладів обліку енергоносіїв, їх технічні характеристики і особливості застосування. Наведено приклади створення систем.
Результати проведеного дослідження виявили, що структура системи автоматизованої передачі показань від приладів обліку визначається їх кількістю на об’єкті та особливостями умов експлуатації, при цьому використовується широкий спектр різноманітного обладнання. Перспективою подальшої роботи є дослідження особливостей застосування бездротових технологій для створення автоматизованих систем передачі показань від приладів обліку енергоносіївПосилання
A. V. Nazarov, i dr., Sovremennaya telemetriya v teorii i na praktike. Uchebnyi kurs. Sankt-Peterburg, RF: Nauka i Tekhnika, 2007. (In Russian)
G. Kheld, Tekhnologii peredachi dannykh, 7-e izd. Sankt-Peterburg, RF: Piter, 2003. – 720 c. (Seriya «Klassika computer science»). (In Russian)
P. V. Agurov, Posledovatel'nye interfeisy PK. Praktika programmirovaniya. Sankt-Peterburg, RF: BKhV-Peterburg, 2004. (In Russian)
V. M. Vishnevskii, A. I. Lyakhov, S. L. Portnoi, I. V. Shakhnovich, Shirokopolosnye besprovodnye seti peredachi informatsii. Moskva, RF: Tekhnosfera, 2005. (In Russian)
Sistema distantsionnoi peredachi dannykh. [Elektronnyi resurs]. Dostupno: https://vsk-group.com.ua/sistema-distancionnoj-peredachi-dannyx (In Russian)
Provodnoi M-Bus. Udalennoe schityvanie dannykh so schetchikov v provodnoi sisteme. [Elektronnyi resurs]. Dostupno: https://www.kamstrup.com/ru-ru/products-and-solutions/meter-reading/fixed-network-meter-reading/wired-mbus (In Russian)
Noveishaya sistema dispetcherizatsii M-Bus. [Elektronnyi resurs]. Dostupno: https://ultrameter.ua/dispetcherizatsiya-m-bus/ (In Russian)
M-Bus System. [Online]. Available: https://sensus.com/products/m-bus/ (In Russian)
M. Guk, Apparatnye interfeisy PK. Entsiklopediya. Sankt-Peterburg, RF: Piter, 2002. (In Russian)
Obzor standarta RS-232. [Elektronnyi resurs]. Dostupno: http://www.gaw.ru/html.cgi/txt/interface/rs232/start.htm (In Russian)
The M-Bus: A Documentation. Rev. 4.8. [Online]. Available: https://m-bus.com/downloads
DSTU EN1434-3:2005. Teplolichyljnyky. Chastyna 3. Obmin danymy ta interfejsy (EN 1434-3:1997, IDT). Kyjiv, Ukrajina: Derzhspozhyvstandart Ukrajiny, 2007. (In Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.