МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ЧИСТОТИ ПОВЕРХНІ РАН СИСТЕМОЮ ВАКУУМНОЇ АБСОРБЦІЇ ТА САНАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.58(2).2019.189373Ключові слова:
ультразвук, санація ран, вакуумна абсорбціяАнотація
У статті наведені результати дослідження впливу вакуумної абсорбції та ультразвукового розпилення рідини для очищення поверхні рани. В сучасному світі широко розвиваються нові методики лікування і очищення поверхні ран різної тяжкості і форми. Використання вакуумної абсорбції стає все більш поширеним та ефективним методом очищення і подальшого лікування поверхні ран. Тому на розробленій системі вакуумної абсорбція та санації ран (СВАСР) проведено дослідження параметрів очистки ран на різних групах людей – різної статі та віку. Виконано аналітичне порівняння різних методів з використанням різних препаратів, що найчастіше використовуються в медичній практиці.
В експериментах застосовувались такі лікарські засоби та речовини, як дистильована вода, хлоргексидин, перекис водню, антисептик для рук, настоянка календули. Очищення проводилось при використанні різних засобів: спонжа, зволоженого препаратами, апаратом вакуумної абсорбції, ультразвуковим розпилювачем та комбінованим методом. Досліди проводились з використанням тонального крему, який наносився на шкіру руки досліджуваного. Після використання різних методів очищення весь зібраний тональний крем лишався на спонжі, з яким проводились подальші досліди, щодо визначення ступеня забруднення, що прямо пропорційний очищенню поверхні шкіри. Так, даний спонж поміщався у воду, яка при цьому забруднювалась, і за допомогою тестера для води визначалась кількість твердих частинок у ній.
Участь людей різного віку і різної статі в експериментах сприяла більш точним результатам використання даних методів і показала, що найбільш дієвим є комбінований метод, тобто метод з використанням системи вакуумної абсорбції та ультразвукового розпилювача в поєднанні з антисептиком – хлоргексидином.
Проведені дослідження дають можливість для подальшого розвитку даної технології і ефективного лікування пацієнтів, адже навіть сучасні медичні заклади не дають 100 % гарантію стерильності їхніх закладів, а що ж тоді можна говорити про польові умови, в яких життя може залежати від кількох годин, проведених з відкритою раною у забрудненому середовищі. Впровадження цього методу може допомогти пацієнтам, як у стаціонарних медичних закладах, так і у польових умовах.Посилання
Tereshhenko, M. F., Tymchyk, Gh. S. and Jakovenko, I. O. , Biofizyka: pidruchnyk. Kyjiv, Ukrajina: KPI im. Ighorja Sikorsjkogho, Politekhnika. 2019 (in Ukrainian)
Tereshhenko, M. F., Tymchyk, Gh. S., Panjkov, S. B. and Chukhrajev, M. V. , “Vyznachennja ghlybyny pronyknennja farmakologhichnykh preparativ u biologhichnyj ob'jekt pry uljtrafonoforezi”, Visnyk KPI. Serija: Pryladobuduvannja, Vol. 56(2), pp. 97-103, 2018 (in Ukrainian)
Rucjka, O. V. and Tereshhenko, M. F. , “Parametry ghlybyny ta jakosti ochystky poverkhni ran systemoju vakuumnoji absorbciji ta sanaciji ran” na XII Vseukr. nauk.-prakt. konf. studentiv, aspirantiv ta molodykh vchenykh «Poghljad u majbutnje pryladobuduvannja», Kyjiv, 15 – 16 travnja, pp. 329-332, 2019 (in Ukrainian)
Shkvarkovsjkyj, I. V., Antonjuk, T. V. and Pelepecj, Ju. O., “Sposib likuvannja ghnijnykh ran metodom vakuumnoji sanaciji”, Pat. Ukrajiny 73017, MPK (2012.01), A6M 27/00. opubl. 10.09.2012. (in Ukrainian)
Shkvarkovsjkyj, I. V., Antonjuk, T. V., and Pelepecj, Ju. O. , “Sposib likuvannja ghnijnykh ran kavitacijno-vakuumnym metodom”, Pat. Ukrajiny 73129, MPK (2006.01), A61V 17/3209, opubl.10.09.2012. (in Ukrainian)
Enshtajn, A., Fink, U. and Kruaza, P. , “Prystrij dlja vakuumnogho likuvannja ran”, Pat. RF # 2536262, MPK (2006.01), A61M 1/00. opubl. 13.01.2011. (in Ukrainian)
Daneji, F., Vaghner, Gh., Rorer, K. , “Prystrij dlja obrobky ran i vidsmoktuvach dlja obrobky ran”, Pat. RF 2511230, MPK (2006.01), A61M 27/00. opubl. 10.04.2014. (in Ukrainian)
Tereshhenko, M. F., Tymchyk, Gh. S., Chukhrajev, M. V. and Kravchenko, A. Ju. , Uljtrazvukovi fizioterapevtychni aparaty ta prystroji: monoghrafija. Kyjiv, Ukrajina: KPI im. Ighorja Sikorsjkogho, Politekhnika. 2018. http://ela.kpi.ua/handle/123456789/25501 (in Ukrainian)
Vakuum-terapiya v lechenii ran i ranevoi infektsii. [Elektronnii resurs]. Available at: https://www.rmj.ru/articles/khirurgiya/Vakuumterapiya_v_lechenii_ran_i_ranevoy_infekcii/ (in Russian)
Chukhraiev N. V. and al. , Combined application of ultrasonic waves, magnetic fields and optical flow in the rehabilitation of patients and disabled people. Kiev Shupyk National Medical Academy of Postgraduate Education Pontifical Catholic University of Peru Radomsko High School SCM «Medical Innovative Technologies», 2016
Tymchik, G., Vysloukh, S., Tereshchenko, N. and Matvienko, S., “Investigation thermal conductivity of biological materials by direct heating hermistor method” in IEEE 38th International Conference on ELECTRONICS AND NANOTECHNOLOGY (ELNANO), Kyiv, 2018, pp. 429-434.
Gyunter Kampf, Gigiena ruk v zdravookhranenii: monografіya. Zdorov'e, 2005. (in Russian)
Aparat PICO. [Elektronnyj resurs]. Available at: http://www.test-poloska.ru/catalog/smithand nephew/smith_and_nephew/pico/pico_25x25.html
Aparat vakuumnyj S042 NPWT VivanoTec NP32. [Elektronnyj resurs]. Available at: http://www.medmpo.ru/catalog/paul-hartmann/ uhod-za-ranami/apparat-dlya-vakuumnoy-terapii-ran/1074.html (in Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.