МОДЕЛЮВАННЯ КЕРОВАНОГО РУХУ ІНДЕНТОРА ПРИ ВИМІРЮВАННІ ТВЕРДОСТІ МАТЕРІАЛУ ДЕТАЛІ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.55(1).2018.135904Ключові слова:
твердість, мікротвердість, матеріал, деталь, імплант, вимірювання, механічна обробкаАнотація
У статті йдеться про актуальну проблему вимірювання параметрів твердості матеріалу деталей різного призначення, які призначені для роботи в умовах великих навантажень, а також при виготовленні штучних імплантів, що призначені для вживлення у живий організм та функціонування їх протягом дуже тривалого часу. Це створює додаткові вимоги до якості цих деталей.
Розглянуто проблему визначення моменту торкання індентора до поверхні деталі та швидкості руху індентора під час вимірювання твердості та мікротвердості матеріалу деталей. Створено модель перехідного процесу зростання тиску, що утворюється при вимірюванні та залежить від типу навантаження. У подальших дослідженнях доцільно продовжити аналіз руху індентора під час випробування на твердість матеріалів. Для цього у подальшому проаналізуємо модель визначення моменту торкання індентора до поверхні деталі, що впливає на точність вимірювання параметрів твердості матеріалу деталі.
Посилання
Charles Kittel. Introduction to Solid State Physics, 8th Edition. Wiley; (November 11, 2004), 704.
V. S. Antoniuk, S. A. Bilokon' and M. A. Bondarenko, “Osobennosti izmereniya mikrotverdosti dielektricheskikh poverkhnostey kremniyevym zondom atomno-silovogo mikroskopa”, Nanoinzheneriya, 33 (3), pp. 13-16, 2014. (in Russian)
M.Bondarenko, I.Bondarenko, V.Antoniuk, “Peculiarities of metalized surfaces modification of silicon elements of microelectromechanical systems with low-power electronic flow”, Materials science. Non-equilibrium phase transformations. ІІІ (2), pp. 53-55, 2017.
P.P. Kostin, Fiziko-mekhanicheskiye ispytaniya metallov, splavov i nemetallicheskikh materialov [Physical and mechanical tests of metals, alloys and non-metallic materials]: Uchebn. posobiye dlya professional'no-tekhn. Uch.. Moscow: Mashinostroyeniye, 1990. 256 p. (in Russian)
E. J. A. Armarego, R. H. Brown. The machining of metals. Prentice-Hall:Technology & Engineering, 1969. 437.
T.N. Loladze, Prochnost' i iznosostoykost' instrumenta [Strength and durability of the tool]. Moscow: Mashinostroyeniye, 1982. 320 p. (in Russian)
V.F. Bobrov, Osnovy teorii rezaniya metallov [Basis of metal cutting theory]. Moscow: Mashinostroyeniye, 1975. 344 p. (in Russian)
Zubchaninov V.G. Osnovy teorii uprugosti i plastichnosti: Ucheb. dlya mashinostroit. spets vuzov [Basis of the theory of elasticity and plasticity]. Moscow: Vyssh.shk., 1990. 368 p. (in Russian)
G.S. Tymchik, V.I. Skytsiouk, and T.R. Klotchko, Teoretychni zasady tekhnolohiyi TONTOR [The theoretical basis of technology TONTOR]. Kyiv: NTUU «KPI», 2006. 234 p. (in Ukrainian)
V.I. Skytsiouk, and T.R. Klotchko, Fyzyka tekhnolohyy TONTOR [Physics of technology TONTOR]. Saarbryuken, Germany: YD LAP Lambert Academic Publishing, 2015. 332 p. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.