ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ТА РОЗДІЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ ЦИФРОВОГО ВИМІРЮВАЧА ВІДСТАНІ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.55(1).2018.135892Ключові слова:
оптичні вимірювачі, частота квантування, точність, роздільна здатність, кварцовий генераторАнотація
Оптичні вимірювачі відстані дозволяють проводити вимірювання відстаней до різноманітних об’єктів зондування. Однією із проблем є забезпечення високої стабільності, точності та роздільної здатності світлодалекомірів. Тому дослідження та покращення цих параметрів є актуальним.
В статті розглянутий варіант побудови структурної схеми фазоімпульсного вимірювача відстані з використанням високостабільного кварцового генератора. Використання єдиного джерела кварцованої частоти для формування низької частоти модуляції світлового потоку, опорної частоти вимірювального каналу та двох імпульсів частот квантування, виділених фазових інтервалів, збільшує стабільність параметрів, як випромінюваного світлового потоку, так і сигналів відгуку при їх перетворенні.
Запропонований алгоритм вибору співвідношення частоти модуляції та частот квантування дозволяє підвищити точність та роздільну здатність вимірювання відстані, завдяки отриманій можливості зміни частоти квантування та вагомості електронної шкали. Введення цифрової обробки сигналів та інтегрування виділеного фазочастотного інтервалу підвищує стійкість вимірювача до шумових впливів зовнішнього середовища та конфігурації об’єкта дослідження на параметри світлового потоку.
Посилання
L.Asnis, V.P.Vasilev, V.B.Volkonsky, Laser distance measurement. Moscow, Russia: Radio and Communications, 1995. 256 p. (in Russian)
N. E. Bauman, V.E. Karasik, Laser Instruments and Range Measurement. Moscow, Russia: Izd. MGTU them. N. E. Baumana. 2012. 92 p. (in Russian)
V.E. Karasik, N.E. Bauman, V.M. Orlov, Laser Systems of Vision. Moscow, Russia: Izd. MGTU them. N. E. Bauman. 2001. 352 p. (in Russian)
К.І. Barr, "Method for improving the correlation of received signal and laser range finder noise", U.S. Patent No. 7184130, February 27, 2007.
J. Morco, "Optical Range Measurement", U.S. Patent No. 6753950, June 22, 2004.
A. Antonov, "Scanning Laser Rangefinders", "Modern Electronics", №1, pp. 10 - 15, 2016. (in Russian)
A.I. Abramov, A. B. Belsky, A. A. Zborovsky, B. B. Ivanov, "Development of laser rangefinders-binoculars at the Krasnogorsk plant. S.A. Zverev", Optical Magazine, No. 8, pp. 18-21, 2009. (in Russian)
V.G. Volkov, "Small-scale laser rangefinders", "Special equipment", №5, pp. 2 -13, 2007. (in Russian)
A.I. Abramov, A.I. Goev, A.A. Zborovsky, "Laser Rangefinder", Patent of the Russian Federation No. 23343413, 2009. (in Russian)
A.A. Stavrov, M.G. Pozdnyakov, "Impulse laser rangefinders for opto-location systems", BSUIR, Minsk, No. 2644p, 2003. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.