КОМП’ЮТЕРНА СИСТЕМА ДЛЯ СКАНУВАННЯ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ТЕПЛОВИХ ПОЛІВ ОБ’ЄКТІВ КОНТРОЛЮ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.55(1).2018.135891Ключові слова:
пристрій для сканування, реконструкція теплового поляАнотація
В статті першим кроком наведені приклади важливості вимірювання температури в неруйнівному контролі та виконана постановка проблеми шляхом переліку невирішених питань реконструкції теплових полів.
Також, виконаний аналіз закордонних і вітчизняних досліджень і публікацій: розглянуті різноманітні маніпулятори-сканери, оригінальні розробки тепловізорів та скануючих пірометрів.Після постановки задачі запропонована комп’ютерна система, що виконує сканування теплового поля об’єкта контролю з наступною обробкою інформації для його згладжування і реконструкції. Розроблена конструкція пристрою забезпечує повторюваність вимірювань, автоматизацію, простоту конструкції та низьку вартість, крім того пристрій убезпечений від суб’єктивного впливу людини оператора. Електронна частина забезпечує керування пристроєм, збір, передачу інформації на персональний комп’ютер, її обробку, збереження та відображення. Система працює у двох режимах. У режимі сканування відбувається послідовне вимірювання температури в точках поверхні об’єкту з заданим кроком сканування та подальшим згладжуванням отриманого результату. Другий режим дозволяє виконати вимірювання температури у декількох точках на поверхні об’єкту з наступною реконструкцією повної картини поля шляхом використання методів інтерполяції.
Експериментальна реалізація та дослідження підтвердили можливість використання запропонованої комп’ютерної системи для отримання теплових полів об’єкта контролю.
Наведені перспективи та подальше використання розробленої системи.Посилання
V.A. Troickij, “Osnovnye tendencii razvitija nerazrushajushhego kontrolja metallokonstrukcij”, Tehnicheskaja diagnostika i nerazrushajushhij kontrol, no. 3, pp. 6-8, 2012. (in Russian)
Sonomatic Ltd. [Online]. Available: http://www.sonomatic.com.
Scan Master Systems Ltd. [Online]. Available: http://www.scanmaster-irt.com.
Automated Inspection Systems. [Online]. Available: http://www.ais4ndt.com.
Force Technology. [Online]. Available: https://forcetechnology.com/.
T.P. Murray, “Scanning pyrometer”, U.S. Patent, No. 4008616, Feb. 22, 1977.
Teplovizor na baze Arduino. [Online]. Available: https://geektimes.ru/post/257850/. (in Russian)
Luma Sense Technologies. [Online]. Available: http://info.lumasenseinc.com/igar6.
A. Protasov, “Reconstruction of the Thermal Field Image from Measurements in Separate Points”, Conf. proceed. of IEEE Microwaves, Radar and Remote Sensing Symposium, pp. 89-92, Aug. 2017.
A. Protasov,“Application of FEMLAB Software for Simulation of the Thermal Method for Nondestructive Testing”, ASEE Annual Conference and Exposition, Conference Proceedings, 2009.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.