КЛАСИФІКАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧІ З ВИБОРУ БАЗОВОЇ МОДЕЛІ ОПТИЧНИХ СИСТЕМ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.55(1).2018.135866Ключові слова:
класифікація, каталог, оптотехніка, розрахунок оптичних схем, оптимізація, відомості про основні параметри системи, якість зображенняАнотація
У статті показана актуальність створення бібліотек комп'ютерних програм, які призначені для моделювання і технологічної адаптації оптичних систем (ОС) будь-якого класу з урахуванням специфіки конструкторських розробок, особливостей технологічних процесів виготовлення оптичних деталей, а також збірки готових вузлів і приладів. Це обумовлено необхідністю комп'ютеризації проектування і обробки результатів вимірювань параметрів оптичних систем. Один з напрямків обчислювальної оптики полягає в постійному пошуку нових схем з поліпшеними характеристиками.
Таким чином, мета роботи полягає в створенні класифікаційного підходу до вибору вихідної системи (стартової точки проектування оптичних систем).
Представлені класифікаційні основи синтезу оптичних систем: класифікація оптичних схем, модулів, елементів; їх типи; каталогізація оптичних систем; методика формалізації знань за допомогою таблиць рішень; індекс складності оптичної схеми і деякі евристичні правила формалізації переходу від вимог технічного завдання до вибору елементної бази оптичної системи.
Таким чином, показана актуальність формалізації процесу проектування оптичних систем, основами якої є питання класифікації і каталогізації в зв'язку з великими архівами розрахованих оптичних систем. При цьому класифікаційний підхід до каталогів оптичних систем може бути основним фактором скорочення термінів нових розробок. Такий підхід може використовуватися для розуміння необхідності створення архівів розробок і класифікації цієї інформації.
Посилання
M.M. Miroshnikov [etc.], "Modern optical-electronic complexes as result of introduction of achievements in the field of optics", Optics XXI century: materials of the 6th international optical congress, St. Petersburg, 18-21 okt. 2010: in 3 v. / Rozhdestvensky O.S.; edit. board: V.М. Arpishkin [etc.]. StP, vol. 3, pp. 2–6, 2010. (in Russian)
S.K. Stafeev [etc.], "Fotonika and the optoinformation scientist in Europe: trends of 2003-2013", Scientific and technical messenger of information technologies, mechanics and optics, Vol. 4 (92), pp. 1-11, 2014. (in Russian)
Artiuokhina , N.K. Bases of computer modeling of optical systems: studies methods. grant. BNTU, Мinsk, 2016. 309 p. (in Russian)
Smith, W.J. Modern Optical Engineering, the Design of Optical Systems. 3rd ed. New York: McGraw-Hill, 2000. 617 p.
M.M. Rusinov, Composition of optical systems. Leningrad, Mechanical engineering, 1989. 383 р. (in Russian)
National Internet portal of Republic of Belarus [An electronic resource] / access Mode
https:// en.wikipedia.org/wiki/Edmund_Scientific _Corporation. (in Russian)
National Internet portal of Republic of Belarus [An electronic resource] / access Mode
http:// dictionary.reference.com/ browse/europatent. (in Russian)
V.N. Vasilyev, I.L. Livshits, D.I. Muromtsev, Bases of design of expert systems of configuration of lenses. SPb., Science, 2012. 276 p. (in Russian)
N.K. Artyukhina, A.P. Shkadarevich, "About classification bases of the procedure of structural synthesis of
optical systems", Reports of NAN of Belarus, Vol. 59, No. 6, pp. 52-56, 2015. (in Russian)
Artyukhina, N.K. Theory, methods of design and calculation of mirror systems: monograph, BNTU. Мinsk, 2009. 309 p. (in Russian)
N.K. Artyukhina, V.A. Marchik, "Technical aspects of classification and cataloguing opticheskikh of
systems", in Mater. 7th MNTK, "Instrument making 2014", Minsk, 19–21. 11. 2014, pp. 240-242. (in Russian)
N.K. Artyukhina, "Optotekhnika of two-mirror anastigmats", Vestie NAN. Physical series. - tech. sciences, No. 1, pp. 105-111, 2012. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.