ВИБІР ЕЛІПТИЧНОЇ КРИВОЇ ТА БАЗОВОЇ ТОЧКИ ПРИ РОЗРОБЦІ АЛГОРИТМУ ДОДАВАННЯ ЇЇ ТОЧОК З РАЦІОНАЛЬНИМИ КООРДИНАТАМИ НА КІНЦЕВОМУ ПОЛІ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.55(1).2018.135846Ключові слова:
еліптична крива, асиметричний криптоалгоритм, дискримінант, кубічне рівняння, формули Вієта, базова точка, порядок базової точкиАнотація
У статті досліджено питання розв’язання задач визначення та обчислення параметрів еліптичної кривої (ЕК) для коректної реалізації асиметричних криптоалгоритмів.
Асиметричні криптографічні алгоритми конструюються на підґрунті розкладання достатньо великого натурального числа на прості множники, дискретного логарифмування на кінцевому полі з достатньо великою характеристикою, додавання точок з раціональними координатами ЕК на кінцевому полі.
Алгоритми на ЕК потребують визначення коефіцієнтів самої кривої, здійснення операції на кінцевому полі характеристикою, бажано простим числом, знаходження базової точки раціональними координатами порядком простого числа, складних обчислень, пов’язаних із специфікою моделі алгоритму.
Наведено умову вибору коефіцієнтів за знаком значення дискримінанта кубічного рівняння для забезпечення ефективності застосування алгоритмів на ЕК. З використанням формул Віета для коренів багаточленів наведено спосіб вибору коефіцієнтів. Зазначено інтервал вибору базової точки. Визначено формули дотичної до базової точки і пошуку координати точки перетину дотичної з ЕК. Отримана рекурентна формула додавання базової точки з іншими точками ЕК з раціональними координатами, яка є узагальненою формулою для додавання будь-яких точок ЕК з раціональними координатами.
Посилання
Alferov A. P., Zubov A. YU., Kuz'min A. S., Cheremushkin A. V. Osnovy kriptografii: Uchebnoye posobiye, 2-ye izd. Moscow: Gelios ARV, 2002, 480 p. (in Russian)
Shnayyer B. Prikladnaya kriptografiya. Protokoly, algoritmy, iskhodnyye teksty na yazyke Si. Moscow: TRIUMF, 2003, 816 p. (in Russian)
YU. S. Kharin, V. I. Bernik, G. V. Matveyev, S. G. Agiyevich. Matematicheskiye i kom'yuternyye osnovy kriptologii. Moscow: OOO «Novoye znaniye», 2003, 381 p. (in Russian)
Akbarov D. Ye. Akhborot khavfsizligini ta"minlashning kriptografik usullari va ularning kˌŭllanilishi. Toshkent, «Ŭzbekiston markasi», 2009, 434 bet. (in Uzbek)
Koblits N. Kurs teorii chisel i kriptografii. Moscow : Nauchnoye izd-vo TVP, 2001, 261 p. (in Russian)
SH. A. Umarov, D. Ye. Akbarov, "Razrabotka novogo algoritma shifrovaniya dannykh s simmetrichnym klyuchom", Zhurnal Sibirskogo federal'nogo universiteta. Seriya: Tekhnika i tekhnologii, vol. 9, № 2, pp. 214 – 224, 2016. (in Russian)
D. E. Akbarov, SH. A. Umarov, "Alhorytm khesh-funktsyy s novymy bazovymy preobrazovanyyamy", Visnyk Natsionalʹnoho tekhnichnoho universytetu Ukrayiny "Kyyivsʹkyy politekhnichnyy instytut". Seriya Pryladobuduvannya, is. 51 (1), pp. 100 – 108, 2016.
DOI: https://doi.org/10.20535/1970.51(1).2016.78112 (in Russian)
D.E. Akbarov , SH.A. Umarov, "Novyy alhorytm blochnoho shyfrovanyya dannykh s symmetrychnym klyuchom", Visnyk Natsionalʹnoho tekhnichnoho universytetu Ukrayiny "Kyyivsʹkyy politekhnichnyy instytut". Seriya Pryladobuduvannya, is. 52(2), pp. 82 – 91, 2016.
DOI: https://doi.org/10.20535/1970.52(2).2016.92963 (in Russian)
Moldavyan A. A., Moldavyan N.A. Vvedenye v kryptosystemy s otkrytym klyuchom. Sankt – Peterburh, BKHV-Peterburh, 2005. 288 p. (in Russian)
Venbo Mao. Sovremennaya kryptohrafyya. Teoryya y praktyka. Moskva – Sankt-Peterburh – Kyev: Lory Vylʹyams, 2005. 768 p. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.